RADOM
Mieszkania plus nadal z dofinansowaniem gminy
Gmina Radom nie jest już udziałowcem spółki zarządzającej mieszkaniami wybudowanymi w ramach rządowego programu "Mieszkanie plus". Ma odzyskać pieniądze za wniesiony do spółki grunt przy ul. Tytoniowej. Urząd Miejski w Radomiu informuje, że wyjście gminy ze spółki było zakładane od samego początku.
Przystąpienie Gminy Miasta Radomia do spółki MDR Radom nastąpiło w grudniu 2018 roku. Gmina wniosła aportem teren przy ulicy Tytoniowej z przeznaczeniem pod budowę bloków mieszkalnych.
- Warunki tego przystąpienia do spółki zostały z góry określone w Protokole Uzgodnień Inwestycyjnych. Dokument ten stanowił, iż po zakończeniu inwestycji gmina wyjdzie ze spółki. I tak też się obecnie dzieje. 1 lutego zostały podjęte stosowne uchwały Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki MDR Radom - tłumaczy rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Radomiu Katarzyna Piechota-Kaim. - Ostateczne wykreślenie gminy ze spółki nastąpi po zarejestrowaniu tego faktu w Krajowym Rejestrze Sądowym. Wtedy też spółka przekaże na rachunek bankowy gminy wypłatę ustalonego wynagrodzenia w kwocie ponad 711 tys. złotych. Należy tu podkreślić, że choć gmina wychodzi ze spółki MDR Radom, to najemcy nadal będą otrzymywali z gminy dopłaty do czynszów w ustalonej dla nich kwocie - dodaje:
Bloki wybudowano w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Z założenia powstały one dla tych, których ze względu na niskie dochody czy niepełnosprawność nie stać na zakup własnego M. Budowa zakończyła się wiosną zeszłego roku, w maju podpisano pierwsze umowy z najemcami i przekazano im klucze do nowych mieszkań.
Przypomnijmy, że miasto przekazało teren, na którym powstało osiedle, a jego budowę sfinansował Fundusz Mieszkań dla Rozwoju.
Radom był drugim po Mińsku Mazowieckim samorządem, w którym ruszyła budowa mieszkań w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.