RADOM
Niepłodność wzięta pod lupę - rusza program wspierania zdrowia prokreacyjnego
Pełna diagnostyka, przyczyny i odpowiednie leczenie - na to mogą liczyć pary z Radomia, cierpiące z powodu niepłodności, które zgłoszą się do zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim 2023. W Radomiu realizowany jest program diagnostyki niepłodności.
Do 10 grudnia w Radomiu realizowany będzie projekt Budżetu Obywatelskiego 2023 pt. „Program wspierania zdrowia prokreacyjnego dedykowany dla mieszkańców Radomia”. Zrealizuje go klinika Bat-Med, której właścicielką jest pomysłodawczyni programu dr Monika Bator-Gregorczyk, znana lekarz ginekolog.
- Osoby zakwalifikowane do programu objęte będą wielospecjalistyczną opieką, będą miały możliwość wykonania badań, niezbędnych konsultacji zgodnie z zasadami leczenia niepłodności zawartymi w rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii PTMRiE. Wszystkie konsultacje i badania będą miały na celu ustalenie przyczyn niepłodności - mówi dr Monika Bator-Gregorczyk, z którą rozmawiała Magda Gliszczyńska.
Aby zakwalifikować się do programu należy spełnić także warunki formalne - z programu mogą skorzystać pary, które mieszkają w Radomiu, pozostają w związkach małżeńskich lub partnerskich, wcześniej nie były diagnozowane pod kątem niepłodności, jej przyczyn oraz nie korzystały z zabiegu inseminacji i in vitro. Pary, które chcą skorzystać z programu zobowiązane są okazać oświadczenie potwierdzające, że są podatnikami w Radomiu, tzn. PIT-11 lub w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej PIT-36.
W najbliższy piątek, 21 kwietnia w Kamienicy Deskurów w Radomiu odbędzie się konferencja poświęcona tej tematyce pt. "Oswoić niepłodność". Wśród prelegentów doświadczeni lekarze, znawcy tematu, a także pary borykające się z niepłodnością. Będzie to okazja do uczestniczenia w wykładach, rozmów, zadawania pytań. Początek o godz. 17:00, wstęp wolny. Patronem medialnym jest Radio Plus Radom.