RADOM
Bezpiecznie nad wodą - są pierwsze ofiary
Łączenie przyjemnego z pożytecznym zawsze procentuje, dlatego mazowieccy policjanci - w atrakcyjny sposób - uczą dzieci bezpiecznych zachowań nad wodą. Pora najwyższa, bo już za chwilę dzieci wyjadą na letni wypoczynek.
Najmłodsi uwielbiają kąpiele i zabawy na plaży. Miło jest spędzać czas nad wodą, ale ta bywa też groźna, a dzieci - jak mówi zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster - muszą mieć tego świadomość:
Konsekwentna edukacja procentuje. I dzieci, i dorośli są coraz bardziej świadomi. Wiedzą, że nie wolno być obojętnym i jest wiele form udzielania pomocy tłumaczy Artur Gradowski ze Środowiskowo - Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego:
Takie zajęcia praktyczne są potrzebne i cenne. Młodzi ludzie słuchali, patrzyli, a potem celująco zdali egzamin z zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą:
Przypomnijmy, nad bezpieczeństwem kąpiących się i wypoczywających nad wodą w Radomiu czuwać będą, jak co roku, strażnicy miejscy - mówi zastępca komendanta Grzegorz Sambor:
Mundurowi patrolować będą zalew na Borkach oraz dzikie kąpieliska na: Potkanowie, przy ulicy Stawowej w Kosowie, przy ulicy Energetyków, Rataja, Potkańskiego, Starym Młynie na Pacynce, oczko na osiedlu Ustronie od strony ulicy Orzechowej i przy ulicy Jana Pawła II, Witkacego oraz w Starym Ogrodzie przy ulicy Mireckiego.
Wchodzenie do wody na dzikich kąpieliskach jest nie tylko niebezpieczne, ale także nielegalne. Kąpiel w miejscach niedozwolonych zagrożona jest karą grzywny do 250 złotych lub naganą.
Od początku roku w kraju utonęło 105 osób, z czego trzynaście na terenie woj. mazowieckiego.