Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

RADOM

Dzień Sąsiada

czwartek, 06 lipca 2023 23:12 / Autor: Elżbieta Warchoł
Dzień Sąsiada
pixabay/tabeajaichhalt
Elżbieta Warchoł

Piknik sąsiedzki z okazji Dnia Sąsiada odbędzie się w sobotę, 8 lipca 2023 roku. W programie trzy strefy zajęć dla młodszych i dla starszych.

W ramach obchodów Dnia Sąsiada, w sobotę, 8 lipca 2023 roku organizowany jest piknik sąsiedzki. Na os. Idea przy ul. Listopadowej 17 w Radomiu od godz. 11 na wszystkich chętnych będą czekały trzy strefy tematyczne. Zaproszony jest każdy!

– Tworzenie wspólnot sąsiedzkich na nowych osiedlach nie jest łatwe, ale może przynieść wiele korzyści i pozytywnie wpłynąć na życie mieszkańców. Dobre relacje z sąsiadami są bardzo ważne, ponieważ budują poczucie bezpieczeństwa, sprzyjają wzajemnej pomocy i pozytywnie wpływają na atmosferę w miejscu zamieszkania – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Unidevelopment SA. - W naszych projektach dużą wagę przykładamy do tworzenia przestrzeni, które stwarzają warunki do nawiązywania kontaktów z sąsiadami i wspólnego spędzania czasu. Osiedle Idea w Radomiu jest znakomitym przykładem inwestycji wpisującej się w te założenia. W najbliższym czasie chcemy dać jego mieszkańcom oraz lokalnej społeczności dodatkową okazję, do bliższego poznania się. Na początku lipca zapraszamy ich do wspólnej zabawy w trakcie otwartego pikniku na świeżym powietrzu – dodaje Barbara Kunicka.

Piknik sąsiedzki organizowany przez Unidevelopment SA i Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr odbędzie się w sobotę, 8 lipca 2023 r. od godz. 11 do 14  przy ul. Listopadowej 17. Wydarzenia ma charakter otwarty. Podczas imprezy przewidziano wiele różnorodnych atrakcji dla najmłodszych i dorosłych. Będzie ona idealną okazją, do tego, żeby dobrze spędzić czas oraz nawiązać kontakty z bliższymi i dalszymi sąsiadami.

Jak zaznacza Anna Dudziak, kierownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru: - „Żyjemy w pędzącym świecie, w którym większość z nas jest zajęta codziennymi zobowiązaniami. Warto jednak pamiętać o tym, że to co ważne, często znajduje się dosłownie obok nas. Wspólnota sąsiadów to nie tylko budynki i ulice, to przede wszystkim ludzie. Dlatego warto inwestować w budowanie dobrych relacji z otoczeniem wokół, bo wspólnie możemy stworzyć miejsce, w którym każdy czuje się dobrze i bezpiecznie. Dlatego też chętnie włączyliśmy się w organizację Dnia Sąsiada, proponując różnorodne i jak sądzimy, wartościowe aktywności dla osób w różnym wieku. Zapraszamy do wspólnej, integrującej zabawy m.in. przy warsztatach bębniarskich, pieczeniu chleba i grze terenowej z ekologią w tle. Spotkajmy się, poznajmy, porozmawiajmy i pobawmy wspólnie”.

Na odwiedzających będą czekać różnorodne atrakcje w 3 strefach: strefa warsztatowa z atrakcjami dla osób w każdym wieku, strefa relaksu z leżakami i kocykami, strefa gier – to przestrzeń z bańkami mydlanymi i licznymi konkurencjami indywidualnymi oraz zespołowymi, jak kalambury, przeciąganie liny, duże bierki, Jenga oraz store cube.

W programie także gry i warsztaty:

  • Gra terenowa z Radomską Grupą Opowiadaczy – to forma zabawy dla wszystkich, w tym dla rodzin z dziećmi, którzy chcą aktywnie i ciekawie spędzić czas. Uczestnicy otrzymają mapę z opisem przygody. Każdy uczestnik gry będzie miał za zadanie odwiedzić różne części osiedla, w których spotka bohaterów gry. Bohaterowie gry to przebrani członkowie Radomskiej Grupy Opowiadaczy. Każda postać da uczestnikowi proste zadanie do wykonania. Za wykonanie zadania uczestnik dostanie pieczątkę. Gdy wykona wszystkie zadania i zbierze wszystkie pieczątki, dostanie nagrodę
  • Warsztaty pieczenia chleba – przygotowany w domu może być znacznie zdrowszy niż ten, który kupujemy w sklepie oraz idealnie dopasowany do naszych smaków. Także jego koszt jest niższy niż gotowego produktu z piekarni. Wspólne pieczenie może być też wspaniałą okazją do spędzenia czasu z innymi.
  • Warsztaty z bębnami i występ Otwartego Teatru Perkusyjnego – to propozycja dla każdego, bez względu na wiek czy posiadane umiejętności. Uczestnicy warsztatów nauczą się grać na instrumentach etnicznych pochodzących z całego świata – darbukach, djembe, congach, dundunach i innych. Udział w warsztatach to eksperymentowanie z instrumentami i rytmem. Zajęcia poprowadzi Piotr Stiff Stefański – założyciel Studium Instrumentów Etnicznych oraz zespołu DYM, jeden z najbardziej doświadczonych bębniarzy w Polsce. Po warsztatach zostanie zaprezentowany krótki koncert.