Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Gelazy I, papież
Dziś jest: Czwartek, 21 listopada 2024

RADOM

Ruszyła procedura przetargowa na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w radomskim szpitalu

środa, 09 sierpnia 2023 20:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
Ruszyła procedura przetargowa na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w radomskim szpitalu
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Zgodnie z zapowiedziami ruszyła procedura przetargowa na przebudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. 

Radomski szpital skierował 7 sierpnia br. ogłoszenie przetargowe do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej. W ciągu kilku dni ogłoszenie zostanie opublikowane na stronie szpitala. Inwestycja będzie dofinansowana kwotą 35 milionów złotych pochodzącą z rezerwy celowej budżetu państwa. Zgodnie z harmonogramem prace powinny się zakończyć pod koniec 2025 roku-zapowiada prezydent Radomia Radosław Witkowski.

W nowym budynku SOR wyodrębnione zostaną strefy dla pacjentów przywożonych karetkami, którzy wymagają natychmiastowej terapii oraz dla pacjentów zgłaszających się samodzielnie-wyjaśnia prezydent Witkowski. Nowy SOR będzie wyposażony w specjalistyczny sprzęt i instalacje niezbędne, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo zarówno pacjentom jak i personelowi. Dodatkowo rozbudowany budynek będzie posiadał pracownię diagnostyki obrazowej wyposażoną w tomograf komputerowy, aparat RTG i ultrasonograf-zapowiada prezydent Radomia.

Projekt zakłada dobudowanie nowej części SOR po wschodniej stronie obecnego budynku od ul. M. Kopernika. Powierzchnia oddziału zwiększy się z obecnych 1 500 do 2 300 metrów kwadratowych. Rozbudowa i przebudowa pozwoli na wyodrębnienie stref dla pacjentów przywożonych przez Zespoły Ratownictwa Medycznego, którzy wymagają natychmiastowej terapii oraz dla pacjentów zgłaszających się samodzielnie do SOR. Dodatkowo, dla pacjentów z objawami choroby zakaźnej zaprojektowano niezależne wejście do strefy służącej diagnostyce, obserwacji i leczeniu.

Rocznie nowy SOR będzie mógł przyjąć 70 tysięcy pacjentów. Budowa SOR ma kosztować 44 miliony złotych.