RADOM
Uniwersytet Radomski uruchamia nowy kierunek studiów podyplomowych
Pracownicy Polregio będą podnosić swoje kwalifikacje - zarząd firmy podpisał umowę trójstronną z Uniwersytetem Radomskim oraz radomskim oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji o uruchomieniu nowego kierunku studiów podyplomowych: „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego”.
Studia będą realizowane przez najlepszych specjalistów i uznane autorytety. Słuchacze będą mieć zajęcia m.in. w salach i pracowniach na Wydziale Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Radomskiego - chwali rektor uczelni, prof. dr hab. Sławomir Bukowski:
- Mamy duże osiągnięcia, zarówno w zakresie dydaktyki, jak również badań naukowych.Przywiązujemy bardzo dużą wagę do kształcenia inżynierów w zakresie transportu kolejowego, w tym specjalności takich jak automatyzacja i sterowanie w transporcie kolejowym – bardzo dzisiaj istotna. Wiele firm korzysta z naszych usług badawczych i rozwiązań praktycznych, które nad Wydziale Transportu Elektrotechniki Informatyki są przygotowywane - tłumaczy.
Celem studiów podyplomowych „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego” jest zdobycie przez słuchacza wiedzy i umiejętności koniecznych do zrozumienia zagadnień związanych z bezpieczeństwem, eksploatacją oraz utrzymaniem taboru kolejowego.
Prezes zarządu Polregio Adam Pawlik jest zadowolony z nawiązania współpracy z radomską uczelnią:
- Bardzo nam miło, że władze uczelni z dużym zrozumieniem i wyrozumiałością podeszły do naszych potrzeb, do naszych oczekiwań i że stworzyły program nauczania na miarę potrzeb Polregio - mówi prezes.
Zadowolony z podpisania umowy jest także dziekan Wydziału Transportu Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Radomskiego, prof. Janusz Dyduch:
Podczas studiów słuchacz jest przygotowany do rozwiązywania zaawansowanych problemów w zakresie eksploatacji, planowania procesów naprawczych, diagnostyki taboru, obsługi systemów i urządzeń związanych z diagnostyką taboru, nadzorowania i zarządzania odpowiednimi procesami związanymi z eksploatacją, bezpieczeństwem oraz utrzymaniem taboru kolejowego.
Ponadto słuchacz studiów podyplomowych otrzymuje specjalistyczną wiedzę z organizacji transportu kolejowego, bezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem w transporcie kolejowym.
Nawiązanie współpracy ma być kolejnym elementem aktywności państwowej spółki w obszarze m.in. rozszerzania możliwości rozwoju pracowników spółki - dodaje prezes Polregio.
Studia rozpoczną się od semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025 i będą trwać dwa semestry.