Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

RADOM

Dla przedsiębiorców z Radomia

wtorek, 30 czerwca 2015 13:44 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł
Agencja Rozwoju Przemysłu dla radomskich przedsiębiorców. 
We wtorek, 30 czerwca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbyła się konferencja nt: ARP- biznes, rozwój, innowacje. spotkanie dla przedsiębiorców z Radomia i regionu zorganizowała Agencja Rozwoju Przemysłu. Jak wyjaśniał prezydent Radomia Radosław Witkowski- to konsekwencja umowy o współpracy podpisanej między władzami miasta i agencją, której celem jest rozwój małych i średnich przedsiebiorstw. 

Agencja dysponuje funduszami w kwocie ponad 70 milionów zlotych i zachęca do korzystania z nich także firmy z Radomia i regionu- podkreślała Patrycja Zielińska, wiceprezes Zarządu ARP. Bardzo liczymy na to, że będziemy wspierali także projekty z Radomia. Wśród nich jest spółka- Radomskie Centrum Innowacji Technologii, na którą zwracamy uwagę i chcemy realizować większe projekty, jest Podstrefa Tarnobrzeska- tu jest oferta dla przedsiębiorców i ulgi podatkowe dla przedsiębiorców- mówiła Patrycja Zielińska.

Jak dodał wiceprezydent Rafał Rajkowski- stawiamy na przedsiebiorczość, stawiamy na przedsiębiorców. Dzisiejsza konferencja to kontynuacja podpisanego porozumienia z Agencją Rozwoju Przemysłu. Mamy poważnego partnera, który pomoże nam dźwignąć gospodarczo miasto Radom. Spotkanie jest skierowane do przedsiębiorców, którzy potrzebują wsparcia, wsparcia finansowego i skorzystania z instrumentów, które daje ARP- mówił wiceprezydent Rajkowski.   

Podczas spotkania eksperci ARP przedstawili przedsiębiorcom z Radomia warunki udzielania pożyczek dla dużych przedsiębiorstw na cele rozwojowe, zasady wsparcia kapitałowego (typu venture) innowacyjnych projektów małych i średnich firm, ofertę uruchomionej w maju Platformy Transferu Technologii oraz korzyści i zasady funkcjonowania w TSSE „EURO-PARK WISŁOSAN”

 ARP Venture – innowacyjne MŚP ARP Venture inwestuje w innowacyjne projekty rozwijane przez małe i średnie przedsiębiorstwa. Spółka oferuje nie tylko kapitał, ale i doradztwo. ARP Venture angażuje się na etapie wdrażania do produkcji lub ekspansji przedsiębiorstwa. Spółki otrzymują w związku z tym wsparcie na poziomie strategicznym i operacyjnym, natomiast na pozostałych etapach (badań i rozwoju) możliwe jest przyjęcie statusu obserwatora. Do końca roku na projekty innowacyjne w fazie komercjalizacji spółka zamierza przeznaczyć 70 mln zł.

Platforma Transferu Technologii – łączy biznes z nauką PTT jest przestrzenią komunikacji między przedsiębiorcami a naukowcami opartą na modelu otwartych innowacji. Możliwość korzystania z niej mają wynalazcy, jednostki naukowe, a także firmy. Użytkownik bezpłatnie przegląda bazę, może kontaktować się z wybranymi instytucjami, czy zadać pytanie ekspertom. Celem Platformy jest stworzenie efektownego zaplecza wspomagającego procesy transferu technologii oraz uproszczenie kontaktów pomiędzy twórcami i odbiorcami innowacji. Dodatkową zaletą Platformy jest przyjazna wizualizacja oraz dostęp do stale aktualizowanych informacji.

Korzyści i zasady funkcjonowania w TSSE „EURO-PARK WISŁOSAN”. Przedsiębiorcy inwestujący w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej mogą liczyć na dwa rodzaje wsparcia: związane z nakładami inwestycyjnymi lub utworzeniem i utrzymaniem nowych miejsc pracy. Maksymalna wielkość pomocy to 30% nakładów inwestycyjnych lub 30% dwuletnich kosztów pracy nowozatrudnionych pracowników (dla średnich przedsiębiorstw pomoc wynosi 40%, natomiast małych 50%). Pomoc regionalną przedsiębiorca otrzymuje głównie w formie ulgi w podatku dochodowym.

Tag: