REGION
Powstanie Centrum Onkologii
poniedziałek, 13 lipca 2015 10:58 / Autor: Radosław Mizera

Radosław Mizera
Powstanie Centrum Onkologii w Siedlcach na Mazowszu. Planowany ośrodek ma objąć opieką onkologiczną około milion mieszkańców województwa.
Choroby nowotworowe są drugą najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Każdego roku na tę chorobę zapada coraz więcej ludzi. Powstanie na Mazowszu nowoczesnego ośrodka onkologii pozwoli ograniczyć te tendencje m.in. poprzez szybszy dostęp do opieki medycznej, co z kolei wiąże się z wcześniejszym rozpoznaniem choroby i diagnozą lekarską.- Od kilku lat pracujemy nad projektem budowy ośrodka radioterapii w Siedlcach z towarzyszącymi obiektami onkologicznymi. W tej chwili trwają analizy na temat potrzeb epidemiologicznych. Ministerstwo infrastruktury i rozwoju ogłosiło nabór projektów do ewentualnej realizacji w postaci partnerstwa publiczno-prywatnego. Do 15 lipca jest termin składania takich wniosków. To ma pomóc w ocenie sytuacji - czy moglibyśmy tam zaangażować nie tylko nasze środki finansowe, środki z UE, ale też np. środki partnera prywatnego w procesie inwestycji - powiedział marszałek Adam Struzik.Projekt utworzenia Siedleckiego Ośrodka Onkologicznego jest uwzględniony w wykazie przedsięwzięć warunkowych w Kontrakcie Terytorialnym dla województwa mazowieckiego. Budowa tego ośrodka to szansa zwłaszcza dla mieszkańców tych miejscowości, które mają obecnie utrudniony dostęp do wysoko wyspecjalizowanych ośrodków onkologicznych, znacznie oddalonych od miejsca zamieszkania.
CZYTAJ DALEJ
Konkursy o zabytkach rozstrzygnięte
23 czerwca 2026, 16:12
Termomodernizacja szkoły, świetlic i oczyszczalni
22 czerwca 2026, 17:48
Umowy podpisane. Czas na realizację
17 czerwca 2026, 15:43
Umowy na wsparcie prac przy zabytkach
15 czerwca 2026, 16:57
Piłkarze Ceramiki Opoczno zakończyli sezon
15 czerwca 2026, 17:57
Szkoła w Poświętnem ma swój sztandar
12 czerwca 2026, 17:28
60 lat szkoły w Rudzie Wielkiej!
12 czerwca 2026, 13:55
Warsztaty z dawnego ciesielstwa w Maleńcu
12 czerwca 2026, 10:38
Pamiątkowa tablica w Poświętnem
10 czerwca 2026, 17:51
Podkasana muza po raz ósmy
10 czerwca 2026, 17:40
Dzień Puszczy Kozienickiej
09 czerwca 2026, 11:15
Otwarcie boiska i turniej
08 czerwca 2026, 17:39
NAJNOWSZE
1
Wystawa „Polski protest 1976” w Radomiu
2
Nowa wystawa w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w...
3
Ojciec wspierający i uczestniczący
4
Studia podyplomowe z teologii - trwa nabór!
5
Konkursy o zabytkach rozstrzygnięte
6
Nominacje kapłańskie 2026
7
Wakacje w Arce!
8
Termomodernizacja szkoły, świetlic i oczyszczalni




