REGION
Zasiłki dla ofiar czerwcowej wichury
piątek, 15 lipca 2016 13:10 / Autor:
fot. arch.

Dobiega końca szacowanie strat po wichurze, jaka nawiedziła region radomski w połowie czerwca. Jeszcze w tym miesiącu mają zostać wypłacone jeszcze w tym miesiącu.
Zasiłki celowe do 20 lub 100 tys zł. w zależności od strat wypłacone będą jeszcze w lipcu. Zapowiada szef Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu, Sławomir Płaza:
Podczas wichury 17 czerwca największe straty zanotowano m.in. gminie Iłża oraz Jastrzębia. Głownie były to uszkodzone dachy domów mieszalnych i budynków gospodarczych.
Tymczasem, jak poinformowała radomska Straż Pożarna, w ciągu minionej doby w regionie radomskim w związku z silnym wiatrem nie odnotowano poważniejszych strat materialnych.
CZYTAJ DALEJ
Szkoła w Poświętnem ma swój sztandar
12 czerwca 2026, 17:28
60 lat szkoły w Rudzie Wielkiej!
12 czerwca 2026, 13:55
Pamiątkowa tablica w Poświętnem
10 czerwca 2026, 17:51
Podkasana muza po raz ósmy
10 czerwca 2026, 17:40
Otwarcie boiska i turniej
08 czerwca 2026, 17:39
Rusza remont urzędu w Żarnowie
03 czerwca 2026, 18:06
Ulica Braci Kobylańskich jak nowa
02 czerwca 2026, 17:55
Papierośnica Hubala w opoczyńskim muzeum
01 czerwca 2026, 17:27
Trwa rekrutacja do koneckich szkół ponadpodstawowych
29 maj 2026, 18:01
Święto strażaków w Końskich
29 maj 2026, 15:52
Moc atrakcji na Dzień Dziecka
28 maj 2026, 15:57
Ekologiczna akcja w Opocznie
28 maj 2026, 17:37
NAJNOWSZE
1
Rozpoczynają się Koneckie Dni Kultury Chrześcij...
2
Szkoła w Poświętnem ma swój sztandar
3
Kopia Kwadrans dla Pasterza (12 czerwca 2026)
4
60 lat szkoły w Rudzie Wielkiej!
5
Warsztaty z dawnego ciesielstwa w Maleńcu
6
Z historią i archeologią w Muzeum Malczewskiego
7
Uważajmy na jeże!
8
„Bo tętni w nas dobro"




