Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszka Ksawera Cabrini, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 grudnia 2024

REGION

Ponad 1000 zagrożeń w powiecie radomskim

poniedziałek, 19 lutego 2018 10:54 / Autor: Michał Kaczor
fot. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Michał Kaczor

W powiecie radomskim jest ponad 1000 aktywnych zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policja ma pełne ręce roboty.

Na terenie Radomia jest 896 aktywnych zgłoszeń. Oczywiście dane stale się zmieniają. Zgłoszenia najczęściej dotyczą spożywania alkoholu w miejscu publicznym, nieprawidłowego parkowania, czy przekraczania prędkości.

Zgłoszenie nagminnego przekraczania prędkości pojawia się zazwyczaj na terenach okołomiejskich, np. w pobliżu Suskowoli, Sławna, czy Kosowa.

Na mapie można zgłaszać różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Między innymi są to: nielegalne wyścigi samochodowe, nieprawidłowe parkowanie, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, czy też nielegalne wysypiska śmieci. Zagrożenia może zgłosić każdy i jest to anonimowe. Mapę znajdziecie TUTAJ.

- Jest to mapa w trybie on-line z miastami i ulicami, gdzie możemy nanosić naruszenia bezpieczeństwa. Mówimy tu chociażby o możliwości spożywania alkoholu w miejscu publicznym, czy nielegalnych wyścigach. Ta mapa zawiera konkretny katalog zagrożeń, które możemy wskazać i przyporządkować do konkretnego miejsca na mapie województwa mazowieckiego - mówi insp. Marek Świszcz, zastępca komendanta wojewódzkiej policji.

Samo zgłoszenie trwa kilkanaście sekund. Wystarczy znaleźć miejsce na mapie, wybrać „Dodaj zgłoszenie” w lewym dolnym rogu ekranu, wskazać konkretną ulicę i zaznaczyć rodzaj zagrożenia. Zgłoszenie trafia na policję i tam jest przetwarzane.

- Koordynator konkretnej jednostki terenowej odpowiedzialnej za dany teren odczytuje tę informację, a dzielnicowy bądź inne służby sprawdzają i potwerdzają. Przy potwierdzeniu podejmujemy konkretne działania przewidziane prawem - tłumaczy insp. Marek Świszcz.

Mapa ma zasięg krajowy. W całej Polsce jest prawie 30 tysięcy aktywnych zgłoszeń.

Policja przypomina, że mapa nie będzie skuteczna w przypadku pilnej interwencji. Wtedy należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.