REGION
Priorytety posłów-elektów
To było ostatnie posiedzenie Sejmiku Województwa Mazowieckiego w takim składzie. Sześciu radnych dostało mandat posłów. Wśród nowych przedstawicieli w Sejmie znajdzie się czworo radnych Prawa i Sprawiedliwości i po jednym Koalicji Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Wśród wybranych do Sejmu jest Dominika Chorosińska z PiS, która z Sejmiku chce kontynuować działania na rzecz rodziny.
Maciej Górski były radny Prawa i Sprawiedliwości, w Sejmie chce przede wszystkim prezentować problemy rolników.
Z kolei Bożena Żelazowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego w Sejmie chciałaby działać na rzecz kultury.
Radosław Fogiel z Prawa i Sprawiedliwości skupia się przede wszystkim na jednym z rządowych projektów w sprawie podziału Mazowsza.
Była radna PiS Agnieszka Górska chciałaby decydować o przyszłości edukacji i ochrony środowiska.
Były radny Koalicji Obywatelskiej Maciej Lasek stawia na bezpieczeństwo.
Na następnym posiedzeniu Sejmiku poznamy zastępców radnych, którzy dostali się do Sejmu. Do ław radnych powróci między innymi Dorota Stalińska, która będzie reprezentować Polskie Stronnictwo Ludowe.
Jedni cieszą się z sukcesu, inni ocierają łzy i analizują wyniki. Mowa o kandydatach, którzy nie dostali się w ostatnich wyborach do parlamentu. W Sejmiku Mazowsza było w sumie 17 kandydatów startujących do Sejmu i Senatu. W Sejmiku Mazowsza pozostaje między innymi Wojciech Zabłocki z Prawa i Sprawiedliwości, który cieszy się przede wszystkim ze zwycięstwa swojej partii.
Przegrana w wyborach to kolejne doświadczenie – ocenia radny Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Skolimowski, który ubiegał się o mandat posła.
Samorządowcy kolejny raz o mandat w parlamencie będą mogli starać się za cztery lata.