Kozienice
Mieszkaniec powiatu kozienickiego profesorem Irańskiego Uniwersytetu Medycznego
Łukasz Karol Uliasz, mieszkaniec gminy Grabów nad Pilicą w powiecie kozienickim, w kwietniu tego roku jako pierwszy Polak został profesorem wizytującym Irańskiego Uniwersytetu Medycznego w Shiraz.
Łukasz Uliasz - Naturopata dyplomowany, specjalista medycyny naturalnej oraz apiterapii i ziołolecznictwa, prefekt akademii apiterapii medycznej, jest pierwszym Polakiem który otrzymał tytuł profesorski Irańskiego Uniwersytetu Medycznego w Shiraz.
Jest to godność wykładowa, anie zarobkowa więc swoją funkcję sprawuje bezpłatnie. Poza tym zajęcia prowadzi także na innych uczelniach w kraju i zagranicą. Łukasz Uliasz jest pszczelarzem oraz społecznikiem w zakresie ogólnopolskim jak i Ziemi Kozienickiej i Radomskiej. Prowadzi Ekologiczną pasiekę która jest włączona w sieć Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsza. Więcej o niej posłuchacie TUTAJ.
Łukasz Uliasz publikuje w 5 miesięcznikach specjalistycznych o tematyce medycznej, co daje ponad 500 artykułów medycznych, zaś za swoją pracę społeczną posiada liczne wyróżnienia i odznaczenia zarówno społeczne jak i resortowe, między innymi Złotą Odznakę za Opiekę nad Zabytkami przyznaną przez wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, jak i odznaczenie ''W Służbie Bogu i Ojczyźnie'' Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, a także Odznakę Honorową NSZZ Policjantów.
Łukasz Uliasz jest członkiem licznych organizacji w tym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Komitetu Zielarskiego, Polskiego Cechu Naturopatów jak również Polskiego Związku Ginekologów i Położników. Warto dodać że historia polsko-perskiej czyli irańskiej przyjaźni, trwa już 500 lat. Sięga czasów króla Stefana Batorego. W czasie I i II wojny światowej przez Iran (Persję ) uciekali Polscy Zesłańcy Sybiru z Rosji a potem ZSRR, Uciekali także Żołnierze gen. Władysława Andersa jak i Władysław Sikorski. Do dnia dzisiejszego w Teheranie, stolicy Iranu, znajduje się Polski Cmentarz Wojskowy. Iran stał się nową ojczyzną dla wielu polskich uciekinierów więzionych w Rosji, zarówno carskiej jak i bolszewickiej.