Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wirgiliusz z Irlandii, biskup
Dziś jest: Piątek, 27 listopada 2020

Kozienice

Leki z pasieki w Grabowie nad Pilicą

piątek, 20 listopada 2020 16:10 / Autor: Kamil Zapora
fot. Łukasz Uliasz
Kamil Zapora

Bóle mięśni i stawów, odleżyny, oparzenia, trudno gojące rany oraz wiele innych problemów skórnych można wyleczyć za pomocą apiterapii, czyli dzięki temu co produkują pszczoły. O mocy płynącej z natury rozmawialiśmy z Łukaszem Uliaszem, pszczelarzem z gminy Grabów nad Pilicą.

Apiterapia była znana już starożytnym. Niestety część tej wiedzy została zapomniana. Miłośnicy pszczelarstwa tacy jak Łukasz Uliasz z gminy Grabów nad Pilicą korzystają z dobrodziejstw natury i dzielą się nimi z innymi:

Pasieka Łukasza Uliasza znajduje się we wsi Utniki w gminie Grabów nad Pilicą i produkuje: miód, propolis, pierzgę, pyłek i wosk pszczeli, z których wytwarza naturalne leki. Jak przyznaje właściciel pasieki, wiedza z której korzysta jest mało popularna w kraju:

Łukasz Uliasz wykorzystuje swoją wiedzę nie tylko wytwarzając środki na bazie produktów pszczelich, ale też pomoże nam dobrać odpowiednią terapię do naszych schorzeń. Jednocześnie Pan Łukasz ma dla swoich klientów cenną radę, że lepie zapobiegać niż leczyć:

Warto podkreślić, że pasieka Łukasza Uliasza w ostatnim czasie została członkiem Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

Dla wszystkich zainteresowanych dobrodziejstwem apiterapii podajemy kontakt do pasieki w Utnikach:

tel. 537 843 330

adres e-mail: