REGION
Jak wrócić do zdrowych nawyków po pandemii? Sanepid podpowiada
Każdy z nas codziennie podejmuje decyzje mające wpływ na nasze zdrowie. Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne na terenie całego Mazowsza włączyły się w kampanię, z której dowiemy się jak w kilku prostych krokach wrócić do zdrowego stylu życia po pandemii.
Pandemia koronawirusa była trudnym okresem dla wszystkich. Wiele osób podupadło w tym czasie na zdrowiu i pogorszył się ich ogólny dobrostan. #ŻyjDobrze to nazwa kampanii, z którą kilka dni temu wystartowała Mazowiecka Inspekcja Sanitarna. - Akcja ma na celu zainspirowanie Polek i Polaków do wprowadzania zmian na lepsze w swoim życiu po pandemii. Kampania skierowana jest zarówno do dorosłych, jak i seniorów, młodzieży i dzieci. Przy czym treści dotyczące dzieci będziemy kierować w przekazie do ich rodziców - mówi Marlena Kutyła ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kozienicach:
Pierwszy krok w drodze ku dobrej zmianie to uświadomić sobie, że nasze codzienne zachowania takie jak wybór posiłku, podjęcie aktywności fizycznej czy stosowanie się do zasad higieny, wpływają na nasze szanse dalszego życia w dobrym zdrowiu. - To właśnie jest główny cel naszej kampanii. Chcemy zachęcić jej odbiorców do wprowadzenia zmian na lepsze w swoim życiu po pandemii. Do jego osiągnięcia wykorzystamy nowe technologie, a dokładnie najpopularniejsze media społecznościowe - wyjaśnia Justyna Szyszka z kozienickiego Sanepidu:
Kampania podzielona została na 5 tematycznych tygodni: aktywność fizyczna, higiena, zdrowe żywienie, zdrowie psychiczne, profilaktyka (w tym: regularne badania diagnozujące stan zdrowia po COVID-19, sezonowe szczepienia, PSO, mammografia, itp.) - W każdym tygodniu, zaczynając od piątku, prezentowane są treści z jednego obszaru tematycznego, skierowane do różnych grup odbiorców - mówi Marlena Kutyła:
Dobiegł końca tydzień dotyczący aktywności fizycznej, natomiast dziś rusza blok poświęcony higienie i tak przez kolejne tygodnie, aż do 24 czerwca. Zachęcamy zatem do śledzenia stron internetowych waszych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz ich profilów na FB i TT, aby #ŻyćDobrze.