Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: bł. Maria Klementyna Annuarita Nengapeta, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 29 listopada 2024

REGION

Fach w ręku i umiejętności praktyczne — po jakiej szkole policealnej znajdziesz dobrą pracę?

poniedziałek, 13 lutego 2023 13:35 / Autor: Reklama
Fach w ręku i umiejętności praktyczne — po jakiej szkole policealnej znajdziesz dobrą pracę?
Reklama

(artykuł sponsorowany)

Tradycyjne liceum w polskim systemie edukacji wyposaża uczniów w szeroką wiedzę ogólną. Przygotowuje do zdania matury, a potem do podjęcia studiów na wyższej uczelni. Absolwent liceum jest więc wykształcony, ale nie ma praktycznych umiejętności potrzebnych do podjęcia ambitnej i dobrze płatnej pracy. Nie musi jednak podejmować studiów, jeśli tego nie chce.

Szkoła policealna może być doskonałym sposobem na zdobycie intratnego zawodu. Jeśli wybierzesz kierunek, który jest interesujący i zgodny z Twoimi umiejętnościami, edukacja na tym szczeblu umożliwi Ci realizację marzeń o godnej i ciekawej pracy.
Jeśli chcesz uczyć się w Warszawie, sprawdź ofertę szkoły policealnej o profilu artystycznym.

Szkoła policealna – 4 semestry praktycznej edukacji

Współcześni pracodawcy coraz rzadziej pytają kandydatów na stanowiska, jakie szkoły ukończyli. Przede wszystkim są ciekawi ich umiejętności praktycznych, często zdobywanych w trakcie trwania warsztatów, praktyk albo prac wakacyjnych.
W branży artystycznej i rozrywkowej dodatkowo liczą się niebanalne pomysły, kreatywność i odwaga w przedstawianiu swojej wizji.
Jeśli jesteś absolwentem liceum, należysz do osób twórczych, z nieograniczoną wyobraźnią, możesz kształcić się zgodnie ze swoimi talentami. Dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu pomysłów i przygotowaniu do pracy w środowisku artystycznym, szybko znajdziesz pracę w teatrze, operze, filmie czy firmie organizującej koncerty i eventy.

W Warszawie szkołą policealną, która Cię do tego przygotuje jest KamArti, Szkoła Rzemiosł Artystycznych. Nauka w szkole policealnej trwa 2 lata, czyli 4 semestry. Po jej ukończeniu można kontynuować edukację w szkole wyższej. Można również wziąć swój dyplom technika i ruszyć na poszukiwania pracy.

Warto pamiętać, że szkoła policealna przyjmuje w swoje progi osoby w każdym wieku – zarówno te dopiero po maturze, jak i dojrzałe, które po latach chcą wrócić na ścieżkę edukacji lub zmienić swój zawód.

Jakie zdolności warto mieć przed zapisaniem się do artystycznej szkoły policealnej w Warszawie?

• Warto być uzdolnionym plastycznie, czuć styl, formę i kolory, by dobrze sprawdzić się na kierunku Techniki scenograficzne (modelatorstwo i dekoratorstwo) albo Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku. Techniki scenograficzne obejmują przygotowywanie dekoracji scenicznych. Drugi kierunek przygotowuje do tworzenia kostiumów i kreacji wizerunku.
• Osoba kreatywna, niebojąca się nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w salach koncertowych może odnaleźć się na stanowisku oświetleniowca. Do tego zawodu można przygotować się, podejmując edukację na kierunku Oświetlenie sceniczne.
• Podobnie jest w przypadku przyszłych realizatorów dźwięku, którzy po ukończeniu szkoły policealnej zajmują się nagłaśnianiem sal, koncertów, zapisywaniem i emisją dźwięków.
• Pomysłowi absolwenci liceum, zainteresowani nowoczesnymi urządzeniami multimedialnymi mogą swoją kreatywnością i umiejętnością obsługi systemów emisji dźwięków i obrazów wzbogacić koncerty, eventy, spektakle. Wcześniej wszystkiego, co potrzebne w tym zawodzie, nauczą się na kierunku Multimedia.

Praca po szkole artystycznej

Pomysłowość, nowatorskie myślenie, umiejętności rysowania, malowania i rzeźbienia są dzisiaj wspierane przez nowoczesne urządzenia, których obsługi można się nauczyć. Są one jednak dostępne tylko dla nielicznych, przede wszystkim dla pracowników teatrów czy planu filmowego.

Dlatego w warszawskiej szkole policealnej zajęcia odbywają się w teatrze, a uczniowie mogą spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych wykładowców. Biorą bowiem udział w przygotowaniu prawdziwego spektaklu, który zostanie wystawiony na deskach teatru.
Żeby zdobyć dyplom technika, trzeba wziąć czynny udział w tworzeniu scenografii, światła, dźwięku, wizualizacji, opanować umiejętność posługiwania się nowoczesnymi i skomplikowanymi urządzeniami.

Po otrzymaniu dyplomu, można zacząć poszukiwania pracy. Przede wszystkim warto skierować się do teatrów, sal koncertowych, filharmonii, domów kultury. Można również szukać pracy w firmach, które organizują targi, eventy, festyny czy konferencje. To nierzadko początek udanej współpracy z artystami i możliwość utrzymywania się z pracy w sektorze rozrywkowym.

(artykuł sponsorowany)