Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

Radomskie

Duże zainteresowanie szkoleniami w Branżowym Centrum Umiejętności w Pionkach

wtorek, 14 maj 2024 11:56 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Dobiegają końca prace przy tworzeniu Branżowego Centrum Umiejętności w Pionkach. Do placówki dotarły już nowoczesne tokarki i frezarki oraz maszyny, które przypłynęły zza oceanu. Zainteresowanie podjęciem tutaj nauki już teraz jest bardzo duże.

Nowa placówka działająca w ramach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego powstała w ramach ogólnopolskiej sieci 120 BCU różnych branż. Powstaje w modernizowanym budynku warsztatów szkolnych CKZiU w Pionkach. Władze Powiatu Radomskiego napisały projekt i pozyskały pieniądze. Na stworzenie placówki przeznaczono ponad 15 milionów złotych.

Nowoczesne obrabiarki CNC kupione zostały w Stanach Zjednoczonych, specjalnie dla BCU dopłynęły statkami z drugiej półkuli. W ramach nowoczesnej placówki będą prowadzone bezpłatne dla uczestników szkolenia z obróbki ręcznej i maszynowej, na operatora maszyn CNC, programistę CNC/CAM. W ofercie znajdą się również szkolenia specjalistyczne dla nauczycieli i uczniów z takich zagadnień, jak: grafika inżynierska 2D CAD, modelowanie 3D, programowanie CNC, obsługa tokarki i frezarki CNC, czy programowanie i obsługa COBOTA przemysłowego. Dla uczniów szkół branżowych będzie to szansa na uzyskanie nowych, poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych – mówi Magdalena Wiśniewska, dyrektor CKZiU w Pionkach:

– Inwestycja zakończy się 31 maja, więc z początkiem czerwca chcemy ruszyć z kopyta. Do przeszkolenia, do końca września mamy około 100 osób. Myślę, że zainteresowanie kształceniem u nas będzie ogromne, dlatego że maszyny jakie posiadamy są najnowocześniejsze w całym regionie. Kolejna część tradycyjnych maszyn będzie dowieziona do drugiej hali – tłumaczy Magdalena Wiśniewska.