Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

Opoczno

O Unii Europejskiej w Opocznie

środa, 15 maj 2024 10:37 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs | Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Politycy PiS z byłą premier Beatą Szydło odwiedzili kilka miejscowości w województwie łódzkim. Objazd był elementem kampanii do Parlamentu Europejskiego.

Jednym z przystanków tego objazdu było Opoczno. Politycy spotkali się przy powstającym w mieście Branżowym Centrum Umiejętności. Jak podkreślił poseł Robert Telus, to jedyny tego typu obiekt w Polsce, który kształcił będzie młodzież, ale i dorosłych w dziedzinie ceramiki, z której słynie region opoczyński. Robert Telus przypomniał, że pieniądze na utworzenie tego obiektu, jak i wielu innych w powiecie przekazał poprzedni rząd. Natomiast obecnie rządzący wycofują się ze strategicznych dla kraju inwestycji, podkreślał poseł.

Beata Szydło mówiła w Opocznie m.in. o zmieniającej się Unii. Podkreśliła, że decyzje, które tam zapadają mają wpływ na życie każdego z nas, dlatego tak ważny jest udział w nadchodzących wyborach i postawienie w nich na właściwych ludzi.

Jedynką na liście PiS w Łódzkiem jest Witold Waszczykowski. Mówił on, że sprawy związane z regionem łódzkim są obecne w Brukseli. Podkreślił również, jak ważne są nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego.

O tym jak bardzo Unia może ingerować w życie mieszkańców mówiła posłanka Joanna Lichocka. Podkreśliła, że już teraz mamy pierwsze sygnały „pacyfikowania polskiego sposobu życia”.

O głosowanie na polityków PiS w nadchodzących wyborach zaapelowała poseł Agnieszka Wojciechowska van Heukelom.

O głosy w wyborach, ale także te popierające inicjatywę obywatelską „Stop podwyżkom od lipca” apelował poseł Waldemar Buda.

Uczestnicy konferencji sprzed powstającego BCU pojechali także do budowanej przy powiatowym szpitalu przychodni.