Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: Środa, 29 maja 2024

Kozienice

Największy UTW w Polsce ma już wakacje

środa, 15 maj 2024 16:07 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kozienicach jest największy w Polsce w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Dzisiaj 634 studentów-seniorów zakończyło kolejny rok akademicki, a jak rozpoczęli wakacje usłyszycie poniżej.

Na liście słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w roku akademickim 2023/24 mieliśmy aż 634 osoby. Dla 71 seniorów była to pierwsza edycja, ale niektórzy studentami są już dziewiąty rok i nie zamierzają kończyć „studiów”. O dobiegającej końca 16. edycji UTW rozmawialiśmy z radą słuchaczy:

Dyrektorką i jednocześnie inicjatorką UTW w Kozienicach jest Elwira Kozłowska:

Od samego początku istnienia UTW patronują mu burmistrzowie gminy Kozienice. W czasie uroczystego zakończenia 16. edycji UTW, które miało miejsce w środę 15 maja w Centrum Kulturalno-Artystycznym, dyplom honorowego patrona Uniwersytetu odebrał nowy włodarz Kozienic – Mariusz Prawda:

Oprócz cotygodniowych wykładów seniorzy mogli korzystać z oferty aż 25 różnych zajęć fakultatywnych, takich jak np. zajęcia teatralne, taneczne, plastyczne, fotograficzne, joga czy języki obce. Wraz z instruktorami przygotowali zróżnicowane wystawy: fotograficzną oraz artystyczno-plastyczną, a także spektakl teatralny. Prężnie działa również wolontariat seniora. Na zakończenie roku akademickiego z recitalem do Kozienic zawitała Joanna Nawrot.