Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. o. Pio z Pietrelciny
Radio Plus Radom /KULTURA/Paweł Domagała zaśpiewa w Szydłowcu

Kultura.

Paweł Domagała zaśpiewa w Szydłowcu

20 sierpień 2019 / Tekst

Z jednej strony gra w filmie i teatrze, ale również koncertuje, i wydaje swoje płyty, do których pisze teksty i muzykę. Można go często też usłyszeć, bo podkłada głos w filmach animowanych. 25 sierpnia o 19.00 zaśpiewa na koncercie na zamku w Szydłowcu.

Paweł Dogała, absolwent radomskiego Liceum im. Jana Kochanowskiego i Akademii Teatralnej w Warszawie, zagrał w komedii obyczajowej “7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, był nauczycielem wuefu w “Planecie singli” i jak sam mówi “brzydkim kumplem pięknego głównego bohatera” w “Dzień dobry, kocham Cię”. Zagrał też muzyka metalowego zespołu, który musi grywać na festynach w filmie “Exterminator. Gotowi na wszystko" oraz w dwóch częściach komedii “Wkręceni”. Natomiast w serialu “O mnie się nie martw”, który miał już kilka sezonów, stworzył postać sympatycznego Krzysztofa Małeckiego.

“Paweł ma wielki, samorodny talent komediowy. Taki aktor zdarza się raz na wiele lat. To szczęście, że mamy go w polskim kinie” – mówił reżyser filmu Piotr Wereśniak.

Drugą pasją, która go mocno zaangażowała jast muzyka. Już w 2009 roku założył swój pierwszy zespół Ginger. Ale prawdziwy sukces muzyczny dopiero miał nadejść. W 2016 roku we współpracy z Łukaszem Borowieckim, Paweł Domagała wydał album “Opowiem Ci o mnie”. Za teksty i muzykę odpowiada sam Paweł a za aranżację Łukasz. Dwa lata później ukazał się album "1984" z wielkim przebojem "Weź nie pytaj". A premiera nowej płyty pt. “Wracaj”, zaplanowana jest na 20 listopada 2020 roku.

Jesień 2019 będzie intensywnym okresem koncertowania dla Pawła Domagały i jego zespołu – odwiedzą bowiem 25 polskich miast. Będzie to kontynuacja trasy “1984 TOUR” zapoczątkowanej w listopadzie 2018 roku.

Ale wcześniej, bo na zakończenie wakacji koncert Pawła Domagały w miejscu niezwykle klimatycznym i historycznym - na dziedzińcu zamku w Szydłowcu. Nie zabraknie największych hitów takich jak: "Weź nie pytaj", „Jestem tego wart”, „Nie zmarnuj mnie” ale będą też nowe utwory z płyty, która ukarze się w przyszłym roku.

Koncert Pawła Domagały w Szydłowcu w niedzielę 25 sierpnia o godz. 19.00 pod patronatem Radia PLUS Radom.

ARTYSTA TYGODNIA

Voyage, voyage

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY