Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Narodzenie św. Jana Chrzciciela              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Szydłówek
Dziś jest: Czwartek, 24 czerwca 2021

Muzea

Na Noc Muzeów zapraszają placówki w Opocznie i Maleńcu

piątek, 14 maj 2021 12:17 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Marcin Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Będą wystawy, gry terenowe, a nawet pokaz sztuki walki mieczem. W sobotę warto wybrać się do muzeów.

Do skorzystania z atrakcji przygotowanych na Noc Muzeów zapraszają placówki muzealne w Opocznie i Maleńcu. Z uwagi na obostrzenia wynikające z epidemii tegoroczna edycja wydarzenia będzie miała nieco skromniejszy charakter, ale i tak w sobotę warto wybrać się do muzeum i skorzystać z atrakcji przygotowanych przez placówki.

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza do zwiedzania swoich zbiorów w godzinach 16-24. – Zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych i czasowych – mówi Adam Grabowski, dyrektor muzeum. Jak dodaje, warto przyjrzeć się choćby ciekawym eksponatom zgromadzonym na wystawie „Ptaki i ssaki Polski”. Będzie również możliwość zakupienia prac rękodzieła ludowego.

Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu zaprasza zwiedzających od godziny 16. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Historycznym „Pasja” placówka przygotowała gry terenowe. Będzie można także zwiedzić dawny zakład metalurgiczny, w którym uruchomione zostanie największe drewniane koło wodne w Polsce, a także wysłuchać wykładu poświęconego pracy archeologów. W planach jest również instruktaż strzelania z armaty czarnoprochowej i wyrzutni rac kongrewskich. Jak wyjaśnia dyrektor Maciej Chłopek, w sobotę Maleniec odwiedzi także mistrz sztuki walki mieczem.