Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ambroży, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: Wtorek, 07 grudnia 2021

Koncerty

„Sztandary Niepodległości” – koncert Artura Gotza w Kozienicach

poniedziałek, 22 listopada 2021 12:43 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Kozienicki Dom Kultury
Kamil Zapora

„Sztandary Niepodległości” to tytuł koncertu poetyckiego, z którym w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wystąpi Artur Gotz. Utalentowany aktor i wokalista zmierzy się z tekstami kultowych polskich literatów. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 2 grudnia. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny!

- To nie pierwsza wizyta tego artysty w Kozienickim Domu Kultury. Na naszej scenie występował kolejno w 2018 i 2019 roku. Tym razem dla kozienickiej publiczności przygotował poetycki koncert patriotyczny „Sztandary Niepodległości”, który łączy w sobie z jednej strony nostalgię, z drugiej zaś zadumę nad otaczającą nas rzeczywistością – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

Tytuł programu nawiązuje do piosenki Romana Kołakowskiego z koncertu telewizyjnego, który został zrealizowany w 2018 roku. W Kozienicach usłyszymy także kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, Zygmunta Koniecznego i Artura Gotza. Jeśli chodzi o warstwę tekstową, to artysta sięga do wybitnych źródeł.

Koncert odbędzie się 2 grudnia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny, ale obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te będą wydawane w kasach KDK:

– od 27 listopada, od godz. 13.00 do 29 listopada, do godz. 21.00 – posiadaczom „Kozienickiej Karty Mieszkańca”;

– od 30 listopada, od godz. 13.00 (do dwóch sztuk dla jednej osoby) – pozostałym mieszkańcom, o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana.

Wydarzenie odbędzie się na zasadach reżimu sanitarnego.