Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

KULTURA

Echo. Nowa wystawa w Resursie

niedziela, 23 czerwca 2024 10:37 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu oraz studenci i pracownicy Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na wspólnej wystawie pt: Echo w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Wernisaż odbył się w piątek, 21 czerwca 2024 roku.

Na wystawę pt: Echo składają się m.in. obrazy, rzeźby i fotografie młodych twórców. Autorzy to uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta w Radomiu (Joanna Ziółczyńska, Justyna Kłys, Katarzyna Jenżak, Wiktoria Gruszka, Iga Michalczewska, Krzysztof Rafalik, Anna Hermanowicz, Kacper Gaczkowski, Maksymilian Wójcik i Wiktoria Peryt) oraz pracownicy i studenci Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dr Keiji Matsumoto, mgr Aleksandra Ćwikowska, Zofia Rudzińska, Aleksandra Gromadzka, Aleksandra Wójcik, Gabriela Paciorkowska, Tomasz Jarosz, Róża Borek i Bogdan Jacek Białek). Wystawa pt: Echo to przekrój twórczości młodych twórców, którym zależało na pokazaniu dojrzewania i zmian, które zachodzą w nich pod wpływem wchodzenia w dorosłość oraz wydarzeń ostatnich kilku lat.

O wystawie mówią Aleksandra Wójcik z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Warszawie i Kacper Gaczkowski absolwent Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu:

Wystawa w Resursie będzie czynna do końca sierpnia.