Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel
Dziś jest: 29 września 2020

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

Kolejny wykonawca na budowie lotniska w Radomiu (FILM I FOTO)

poniedziałek, 07 września 2020 11:43 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Ponad 435 mln złotych i 7 podpisanych umów z wykonawcami - tak wygląda dotychczasowy przebieg rozbudowy Portu Lotniczego w Radomiu. Dzisiaj władze Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" podpisały kolejną umowę na kwotę ponad 45 mln złotych.

Firma Budowlana "Anna-Bud" podjęła się budowy budynków administracyjnych i magazynowych na Sadkowie. Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze":

Artur Bławat, dyrektor ds. realizacji w firmie Anna-Bud poinformował, że w ciągu 2 najbliższych tygodni zostanie przygotowane na lotnisku całe zaplecze budowlane:

Umowę z PPL podpisała prezes firmy Anna Bartela:

Poseł Marek Suski kilka dni temu zwiedzał teren budowy lotniska w Radomiu. - Cieszę się, dzisiaj kolejna wykonawca podpisuje umowę z PPL:

Poseł Andrzej Kosztowniak dodał, że budowa lotniska – mimo epidemii koronawirusa - trwa od wielu miesięcy:

Piotr Rudzki, rzecznik PPL poinformował, że do dziś spółka podpisała 7 umów z wykonawcami prac na lotnisku w Radomiu na łączną kwotę ok. 435 mln złotych:

Prezes PPL Mariusz Szpikowski przypomniał, że inwestycja w Radomiu wpisuje się w rządową strategię rozbudowy komunikacji lotniczej:

Radom jest pomyślany jako port komplementarny dla Warszawy o modułowej przepustowości od 3 do nawet 9 mln pasażerów rocznie. Radom przejąłby część ruchu lotniczego z Okęcia, aby w stolicy można było zwiększyć liczbę pasażerów przesiadkowych, bo takie jest zapotrzebowanie rynku, a przepustowość Lotniska Chopina jest już na wyczerpaniu.

ZAPRASZAMY DO NAS