Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

#Popołudnie Plus

Wspólne kolędowanie uczniów kilku placówek

sobota, 18 grudnia 2021 08:29 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Wojtek Sałek/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Postanowili wspólnie zaśpiewać kolędy, by jeszcze bardziej poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia!

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 27 w Radomiu, Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 w Radomiu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu nagrali świąteczne utwory.

Pomysłodawczynią i inicjatorką przedsięwzięcia jest Małgorzata Balicka dyrektor PSP 27,  wieloletnia nauczycielka muzyki, która wybrała kolędy i zaprosiła do współpracy kilka placówek. Kolędy wykonali uczniowie szkół oraz wychowankowie MDK, a o realizację muzyczną zadbał Rafał Balicki muzyk, nauczyciel MDK w Radomiu. My odwiedziliśmy szkołę podstawową nr 27, gdzie odbyło się przedświąteczne spotkanie z uczniami i dyrektorami szkół, które wzięły udział w tej inicjatywie. Posuchajcie co powiedzieli nam młodzi wykonawcy...Rozmawiali Magda Gliszczyńska i Wojtek Sałek

Jednym z utworów jest "Ciemna nocy", która jest coverem pastorałki Teresy Haremzy o tytule Kolęda Maryi. Tu aranżacja własna Rafała Balickiego na co dzień nauczyciel muzyki i emisji głosu w MDK Radom i szkołach podstawowych, muzyk, aranżer, klawiszowiec współpracujący z Szymonem Wydrą, zespołem Omen, aktorami radomskiego Teatru. Realizator muzyczny tego projektu. Wokalistów z Elektronika przygotował nauczyciel muzyki Łukasz Kęska.

W spotkaniu uczestniczyła także Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia, której pomysł bardzo się spodobał, wyraziła także słowa uznania dla Małgorzaty Balickiej dyrektor PSP 27.

Pierwsza Gwiazda to cover TGD (Trzecia Godzina Dnia). Główne partie śpiewają: Jan Majewski laureat i uczestnik Voice Of Poland 2021 uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu, Magdalena Kapciak ze Studia Piosenki Fermata przy MDK w Radomiu pod kierunkiem Rafała Balickiego. Na co dzień zdobywająca coraz większą popularność, radomska blogerka kulinarna o mocnym głosie i przesympatycznym usposobieniu, ma swój kanał na YTube, Nikolai Zagirskyj z Ukrainy uczeń ZSE, Zosia Warda z PSP27

Zadowolenia z projektu nie kryją dyrektorzy placówek, które przyjęły zaproszenie do wspólnego kolędowania

W pastorałce „Do stajenki" wystąpiły dzieci klas podstawowych: PSP27, PSP 17 oraz wychowankowie Studia Piosenki Fermata pod kierunkiem Rafała Balickiego: Patryk Piasta, Małgorzata Dąbrowska, Weronika Chodelska, Kasia Skierżyńska, Nina Tuźnik, Mateusz Stępień, Staś Krąpiec, Tosia Chodelska, Helena Węgrzycka, Nina Włodarczyk, Ania Kubecka.

Gratulujemy pomysłu i zachęcamy do rodzinnego kolędowania!

A. Kosztowniak pod info

ZAPRASZAMY DO NAS