Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Ruch w rejonie radomskich cmentarzy

wtorek, 01 listopada 2016 10:16 / Autor:

Uwaga, kierowcy! W rejonie radomskich cmentarzy obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Zmiany w rejonie cmentarza na Borkach

Ulica Limanowskiego jest zamknięta dla ruchu kołowego na odcinku pomiędzy ulicami Maratońską oraz Tytoniową. Odcinkiem od ulicy Lustrzanej (wjazd od Dębowej) do Tytoniowej mogą jeździć jedynie taksówki. Postój jest zlokalizowany w nieczynnej w tych dniach zatoce przystankowej Limanowskiego / Lustrzana (w stronę Śródmieścia). Zawieszone jest w tym czasie funkcjonowanie postoju taksówek przy ulicy Tytoniowej, przed ulicą Limanowskiego. Uwaga! Na całej ulicy Tytoniowej jest wprowadzony zakaz zatrzymywania się (z wyjątkiem wyznaczonych miejsc - szczególnie dotyczy to odcinka między ulicami Limanowskiego a Sedlaka, na którym są zlokalizowane przystanki!). Jest to związane z koniecznością zapewnienia możliwości przejazdu oraz mijania się kursujących tamtędy autobusów.

Ulice Chopina i Obrońców (od 1905 Roku do Limanowskiego) są zamknięte dla ruchu. Zakaz wjazdu nie  dotyczy wyłącznie mieszkańców budynków przy tych ulicach (a w przypadku drugiej z tych dróg - także pojazdów z zezwoleniami wydanymi przez ZUK). Zakaz ruchu kołowego (oprócz pojazdów mieszkańców posesji) obowiązuje też na ulicach Kurpiowskiej, Ordona, Kujawskiej i Hutniczej - nie ma z nich wyjazdu do ulicy Obrońców.

Ulica Dębowa pomiędzy ulicą Limanowskiego a parkingiem za cmentarzem jest drogą jednokierunkową (w kierunku zachodnim). Na odcinku pomiędzy parkingiem a ulicą Maratońską obowiązuje ruch dwukierunkowy.

Prosimy kierowców o korzystanie w pierwszej kolejności z miejsc postojowych na parkingu za cmentarzem przy ulicy Dębowej - apeluje MZDiK. Nie wolno parkować pojazdów przy ulicy Maratońskiej oraz na ciągu ulic Dębowej i Krasickiego (na południe od Maratońskiej), którymi jeździ w tym okresie  zwiększona liczba autobusów komunikacji miejskiej. Dodatkowe parkingi są w tym roku wyznaczone wzdłuż ulicy Bulwarowej (od Maratońskiej w kierunku Nizinnej).

Zmiany w rejonie cmentarza na Firleju

Dojazd do cmentarza jest możliwy wyłącznie od strony ulicy Warszawskiej (w drugim kierunku mogą jeździć tylko autobusy komunikacji miejskiej)! Południowe pasy ulic Ofiar Firleja (od Warszawskiej do Mieszka I) i Witosa (od Warszawskiej do przedłużenia Mieszka I) są przeznaczone dla pojazdów indywidualnych. Podobnie jest też na ulicy Mieszka I wraz z jego przedłużeniem (od Witosa do ronda Powstańców Warszawy na Józefowie). 

Zakaz ruchu kołowego jest wprowadzony na odcinku ulicy Aleksandrowicza (od szpitala na Józefowie aż do ulicy Warszawskiej). Tą drogą mogą jeździć wyłącznie autobusy miejskie lub karetki pogotowia ratunkowego! Zakaz ruchu (oprócz pojazdów mieszkańców okolicznych posesji) obowiązuje poza tym na całej ulicy Gombrowicza.

Zmiany organizacji ruchu są wprowadzone na ulicy Warszawskiej. W celu usprawnienia dojazdu do nekropolii na Firleju pasy ruchu wschodniej jezdni na odcinku między ulicami Królowej Jadwigi a Ofiar Firleja zostały przeznaczone dla określonych grup pojazdów. Lewy pas obowiązuje głównie dla ruchu przelotowego w kierunku Jedlińska i Warszawy, środkowy pas - wyłącznie dla autobusów, a prawy (asfaltowe pobocze) dla pojazdów jadących w stronę cmentarza. Od strony Warszawy nie  można skręcać w ulicę Ofiar Firleja.  Jest za to możliwy skręt w Witosa.

W celu usprawnienia kursowania autobusów miejskich prawy pas wschodniej jezdni ulicy Mieszka I (od Żółkiewskiego do ronda Powstańców Warszawy - u zbiegu z ulicą Aleksandrowicza) jest przeznaczony jedynie dla tych pojazdów.

Na ważniejszych skrzyżowaniach ulic dojazdowych do cmentarza na Firleju (między innymi na rondzie Narodowych Sił Zbrojnych) ruchem kołowym kierują policjanci i strażnicy miejscy. Prosimy wszystkich o szczególną ostrożność!

za: www.mzdik.pl

Zapraszamy do nas: