Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święte męczennice Perpetua i Felicyta
Dziś jest: Niedziela, 07 marca 2021

RADOM

Przedszkole w chmurze, dziennik w smartfonie

środa, 05 czerwca 2019 13:31 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Już od września rusza w Radomiu aplikacja iPrzedszkole. Rodzice będą mogli w domu utrwalać z dziećmi, to co przyswajają sobie w przedszkolu.

- Aplikacja iPrzedszkole zostaje doposażona o zasoby multimedialne, które są skorelowane ze scenariuszami pracy nauczyciela. To są i bajeczki i piosenki i gry edukacyjne. Będzie też wsparcie dla nauczycieli. Nauczyciele przygotowania przedszkolnego będą mogli korzystać z gotowych scenariuszy, które będą dopasowane do odpowiednich zasobów multimedialnych. Te zasoby będzie można uruchamiać na różnych urządzeniach multimedialnych - wyjaśnia koordynator projektu, kierownik Biura ds. Systemów i Projektów Oświatowych UM w Radomiu Mariusz Krawczyk:

 

Z początkiem nowego roku szkolnego pojawią się także udogodnienia dla kolejnych etapów edukacji. E-dziennik zastąpi Synergia. - Synergia to przede wszystkim zbiór wielu dodatkowych aplikacji, które wchodzą w skład tej megaaplikacji - mówi Mariusz Krawczyk. Jedną z nowości będzie Dziennik Pedagoga. Nie będzie konieczne prowadzenie papierowej dokumentacji. Wdrożony zostanie także program, obsługujący świetlicę. - Tam czasami jest dwoje, troje nauczycieli, którzy odpowiadają za dzieci, które wchodzą i wychodzą. Ktoś przyjdzie na godzinę, ktoś na dwie godziny i to wszystko opisać, który nauczyciel, za które dziecko odpowiada, w którym momencie dziecko przyszło czy wyszło jest bardzo trudne. Firma Librus na potrzeby Radomia stworzyła aplikację, która obsługuje świetlicę. To jest hit na skalę Polski - chwali innowację koordynator projektu.

Hitem może być też aplikacja mobilna, która pozwoli sprawdzic oceny, czy frekwencję dziecka. - Jeśli ktoś zainstaluje sobie taką aplikację,  będzie mógł mieć na bieżąco informację na temat tego, czy dziecko jest w szkole, czy dostało jakąś ocenę, czy zbliża się moment oddania książki do biblioteki - tłumaczy Mariusz Krawczyk.

 W Zintegrowanym Systemie Zarządzania Oświatą w Radomiu jest obecnie 116 tys. kont