Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. January, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kozienice (Św. Krzyża)
Dziś jest: Niedziela, 19 września 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 232.

RADOM

Ćwierć wieku Parlamentu Młodzieży

środa, 30 października 2019 13:33 / Autor:

Odbyły się uroczyste obchody srebrnego jubileuszu Radomskiego Parlamentu Młodzieży. Oficjalnie zmieniono też nazwę tego organu na Młodzieżową Radę Miasta Radomia.

Impreza miała miejsce w sali widowiskowej radomskiej Resursy. W obchodach uczestniczył wiceprezydent Radomia Karol Semik a także obecni i byli parlamentarzyści. Charakterystykę działania młodzieżowej instytucji przybliżył poseł Antoni Gumiński.

 

Instytucja oficjalnie zmieniła swoją nazwę na Młodzieżową Radę Miasta Radomia. - Weszliśmy tu jako posłowie, wyjdziemy już jako radni - tłumaczy Franciszek Kowalczyk, przewodniczący Parlamentu Młodzieży.

 

Na uroczystość zaproszono członków samorządów szkół średnich. - Udział w obradach i inicjatywach jest dla młodych lekcją samodzielności. Chcą mieć wpływ na to co się dzieje - powiedziała Renata Słoniewska-Seta, opiekun młodzieżowego parlamentu.

 

Słowa swojej opiekunki potwierdzają Miłosz Machnio i Joanna Oleksów. - Ta działalność bardzo nas rozwija. Dzielimy się swim zdaniem, kształtujemy poglądy na różne kwestie. Uczymy się też współpracy z nowopoznanymi osobami - mówili młodzi posłowie.

Radomski Parlament Młodzieży podejmuje wiele inicjatyw. Jedną z nich było sprzątanie grobów na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Radomiu. W akcji uczestniczyło ponad 100 uczniów.