Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 232.

RADOM

Bal charytatywny dla chorych dzieci

piątek, 08 listopada 2019 13:35 / Autor:

1 lutego 2020 roku odbędzie się bal charytatywny z którego dochód zostanie przekazany na dziecięce oddziały Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski i prezez Szpitala na Józefowie Tomasz Skura podpisali dziś list intencyjny w tej sprawie.

O inicjatywie mówił organizator Konrad Grzeszczyk. - Chcemy podnosić komfort życia małych pacjentów. Uzyskaliśmy wsparcie pana prezesa jak i pana marszałka. Teraz mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się zorganizować to bardzo fajne przedsięwzięcie. Na zeszłorocznym balu zebraliśmy ponad 150 tysięcy złotych. Postaramy się pobić ten rekord - powiedział prezes fundacji "Lepsza jakość życia".

 

Pierwszy bal charytatywny odbył się by wesprzeć dziecięce oddziały w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski cieszył się, że inicjatywa jest kontynuowana. - Chcę podziękować za to, że uwaga skierowana została także na Szpital Wojewódzki. Jestem przekonany, że organizacyjnie fundacja podoła wyzwaniu. Apeluję do wszystkich radomskich przedsiębiorców o wsparcie tej idei - mówił Rafał Rajkowski.

Za pomoc wdzięczny był prezes Szpitala Tomasz Skura. - Działania charytatywne na rzecz placówek zdrowia są bardzo potrzebne. Z radością podejmiemy taką współpracę. Wierzę, że to nie będzie jednorazowa inicjatywa. Dziękuję też kierownikom oddziałów. Oni będą czuwać nad tym, żeby dzieciom właściwie pomagać - powiedział Tomasz Skura.

 

Podczas podpisania listu intencyjnego obecni byli kierownicy oddziałów, które objęte będą pomocą. - Mamy bardzo zróżnicowane potrzeby. Przyjmujemy pacjentów od wieku niemowlęcego aż po nastolatków. Teraz ustalimy co za te pieniądze należy kupić, by pacjenci najbardziej skorzystali - mówił Andrzej Wypyski, kierownik chirurgii dziecięcej WSS.

Pieniądze od darczyńców zostaną przekazane na oddziały neonatologii, pediatrii i chirurgii dziecięcej.