Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Wydarzenia

Dzieci będą bezpieczniejsze

piątek, 29 listopada 2019 17:28 / Autor: Krzysztof Chomicz
Krzysztof Chomicz

W Szkole Podstawowej numer 22 w Radomiu odbyła się akcja "Wyprawka dla pierwszoklasisty". Wydarzenie miało na celu zapoznanie najmłodszych z podstawami zasad zachowania na drodze.

Akcja odbyła się w PSP nr 22 już po raz drugi. Jak mówi dyrektor placówki, jest to już wydarzenie cykliczne. - Dbamy o to by nasze dzieci były bezpieczne. W okolicy szkoły są dwie ruchliwe drogi. Musimy uświadomić dzieci jak właściwie z nich korzystać - powiedziala Jolanta Szczepanik.

Prezentację przedstawili instruktorzy WORD w Radomiu. Uświadamiali dzieci o tym, że na drodze zawsze trzeba uważać. Wręczyli też najmłodszym zestawy odblasków. - To ważne zwłaszcza w porze jesienno zimowej, kiedy dzieci poruszają się po ulicy już po zachodze słońca - mówili instruktorzy. 

Wychowawcy klas pierwszych zapewnili, że to nie była pierwsza styczość maluchów z zasadami ruchu drogowego. - Kiedy wychodzimy razem w godzinach zajęć zawsze zwracamy dzieciom uwagę na to, jak należy się zachować. Nasze dzieci zawsze słuchają i pamiętają o tych zasadach, dlatego nasze wyjścia są bezpieczne - zapewniła Amanda Żurowska.

 Dzieci rzeczywiście zapamiętały bardzo wiele. Odblaskowe upominki były dla nich atrakcyjne i jest duża szansa, że nie wylądują na dnie szuflady. 

Patronem akcji jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Spotkania odbywają się we wszystkich radomskich szkołach podstawowych.

Zapraszamy do nas: