Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

RADOM

Moniuszko bez tajemnic

środa, 11 grudnia 2019 10:42 / Autor: Monika Nowakowska
foto: PSP nr 33/Radom
Monika Nowakowska

Życie i twórczość Stanisława Moniuszki mają w jednym palcu - uczniowie PSP nr 33 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przy ul. Kolberga w Radomiu wygrali VIII edycję Międzyszkolnego Konkursu pn.: „Poznaj z nami ... Stanisława Moniuszkę".

To już VIII edycja konkursu. W tym roku wzięło w nim udział 7 szkół podstawowych z Radomia i okolic. Ze względu na obchodzony w Polsce - Rok Stanisława Moniuszki - organizatorzy zdecydowali, że jego bohaterem będzie właśnie "ojciec polskiej opery narodowej", kompozytor, dyrygent, pedagog i organista Stanisław Moniuszko.

- Materia trudna i wymagająca, ale uczniowie klas IV - VIII, którzy brali udział w zmaganiach, poradzili sobie doskonale - chwali organizatorka konkursu a zarazem nauczyciel j. polskiego i historii w PSP nr 33, Anna Jeżak:

 

Uczniowie musieli się wykazać nie tylko wiedzą teoretyczną i muzyczną, ale także zdolnościami plastycznymi i manualnymi. Wśród zadań, jakie mieli do wykonania były m.in. quiz dotyczący życia i twórczości bohatera i zadania praktyczne. Ale największą kreatywnością, dzieci i młodzież musieli wykazać się podczas prezentacji lapbooka – własnoręcznie wykonanej makiety, na której umieszczone zostały najważniejsze daty i wydarzenia dotyczące kompozytora - mówią uczniowie:

 

II miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. III miejsce jury przyznało dwóm szkołom: PSP nr 9 im. Henryka Sienkiewicza i PSP nr 29 im. Władysława Broniewskiego w Radomiu.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezydent Miasta Radomia, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli iStowarzyszenie Nauczycieli Polonistów Oddział w Radomiu.

Patronat medialny nad konkursem objęło Radio Plus Radom.