Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: Niedziela, 26 maja 2024

Wydarzenia

Jak radzić sobie z nowotworem?

wtorek, 21 stycznia 2020 12:36 / Autor: Michał Kaczor
fot. jennifrog/wikimedia commons
Michał Kaczor

To warsztaty dla chorych na nowotwory i ich bliskich. Będzie można wysłuchać wykładów specjalistów, a także dowiedzieć się, jak uzyskać wsparcie w chorobie onkologicznej.

Warsztaty odbędą się w ramach cyklu Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych. Spotkania odbędą się w 10 miastach w Polsce, w tym w Radomiu.

- W czasie spotkania chorzy i ich opiekunowie będą mogli poszerzyć wiedzę o swoim nowotworze, sposobie jego diagnozowania i nowoczesnego leczenia, możliwości uczestniczenia w badaniu klinicznym, a także o zachowaniu dobrej jakości życia w chorobie dzięki wsparciu psychoonkologa, dietetyka, specjalisty rehabilitacji - zapowiada Karolina Gajewska z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

To będzie także okazja do bliższego poznania się pacjentów, wymiany doświadczeń, a także uzyskania informacji o organizacjach, które pomagają chorym.

30 stycznia wykład wygłosi prof. Kazimierz Sułek, konsultant naukowy oddziału hematologii Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W programie także prezentacje Marty Rusek - psychoonkologa, Anety Sitarskiej-Chaber - eksperta od badań klinicznych, a także rzecznik Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

31 stycznia będą wykłady onkologów dr n. med. Małgorzaty Stolarek z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu oraz dr. Lewandowskiego na temat innowacyjnego leczenia nowotworów litych. Mgr Eleonora Stępniewicz – specjalista diagnostyki przedstawi możliwości poznania profilu genomu swojego guza. Będzie się można także dowiedzieć o możliwościach diagnostyki i leczenia za pomocą metody PET. 

W Radomiu warsztaty odbędą się 30 stycznia (dla pacjentów hematoonkologicznych) oraz 31 stycznia (dla pacjentów onkologicznych). Pierwsze spotkanie odbędzie się w szpitalu na Józefowie, a drugie w Centrum Młodzieży ARKA przy ul. Kelles-Krauza 19. Oba od godz. 16:00.

Udział jest bezpłatny.