Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Wincenty a Paulo
Dziś jest: 27 września 2020

Wydarzenia

W Radomiu powstanie nowy przystanek kolejowy. Jest umowa na projekt

wtorek, 28 kwietnia 2020 13:08 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W Radomiu wybudowany zostanie przystanek Radom Wschodni. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą projektu.

Przystanek Radom Wschodni ma ułatwić dojazdy do pracy, szkoły i na lotnisko. Będzie zlokalizowany pod wiaduktem na ul. Żeromskiego. Peron ma być dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się i wyposażony w schody ruchome oraz windę. Informuje Karol Jakubowski z PKP PLK.

- To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Radomia. Nowy przystanek pozwoli na lepsze korzystanie z kolei w mieście. Cieszy fakt, że mimo epidemii koronawirusa kontynuowane są prace inwestycyjne w Radomiu na linii Radom – Warszawa – powiedział poseł Marek Suski.

Dokumentację projektową ma wykonać Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu. Termin mija w połowie września.

Do końca roku firma ma usunąć kolizje z sieciami uniemożliwiającymi inwestycję.

Wartość umowy to 4 mln zł. Finansowana jest z budżetu Polskich Linii Kolejowych i budżetu Radomia w części dotyczącej schodów ruchomych.

- To ważna dla rozwoju Radomia inwestycja. Dzięki niej mieszkańcy zyskają możliwość szybkiej przesiadki z kolei do innych środków transportu. Przystanek będzie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Prace związane z budową peronu zostaną zlecone przez miasto w ramach skoordynowania inwestycji - budowy peronu i wiaduktu.

W ramach prowadzonych prac na odcinku Warka – Radom w mieście wybudowane zostaną trzy nowe przystanki zlokalizowane przy ulicy Żółkiewskiego, Kozienickiej oraz na Starej Woli.

Na przystanku będą mogły zatrzymywać się pociągi regionalne i dalekobieżne - także z Dęblina.