Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

RADOM

Nowy przystanek kolejowy Radom Południowy?

czwartek, 11 czerwca 2020 14:06 / Autor: Radosław Mizera
foto: google maps
Radosław Mizera

Społecznicy proponują wybudowanie przystanku kolejowego w południowej części Radomia.

Jest to inicjatywa Stowarzyszenia "Radomskie Inwestycje". Jego prezes prof. Radomir Jasiński w piśmie do ministerstwa infrastruktury zwrócił uwagę, że lokalizacja przystanku w okolicy ulicy Sycyńskiej na osiedlu Południe, bezpośrednio przy rozwidleniu linii 8 i 22 w kierunku Tomaszowa zapewni bezpośredni dostęp z osiedla zamieszkałego przez ok. 20 tys. osób. Dodaje, że ramach prac koncepcyjnych należy przewidzieć bezkolizyjne połączenie kładką pieszo-rowerową nad ulicą Anny Walentynowicz.

Prof. Jasiński dodaje, że inicjatywa jest odpowiedzią na ogłoszony przez resort infrastruktury program budowy 200 przystanków kolejowych, gdzie PKP PLK zachęca do zgłaszania nowych lokalizacji przystanków.

Społecznicy informują również, że umiejscowienie obecnego przystanku kolejowego "Radom-Południowy" powinno pozostać bez zmian. Proponują jednak zmianę jego nazwy na "Pelagów", gdzie przystanek faktycznie się znajduje. Wykluczy to możliwość pomyłki z planowanym przystankiem "Radom-Południowy" przy ulicy Sycyńskiej.

Zapraszamy do nas: