Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

RADOM

25 Czerwca od ronda do Waryńskiego będzie otwarta

piątek, 04 września 2020 14:52 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (G. Skiba)
Weronika Chochoł

W piątek, 4 września otwarty zostanie odcinek ulicy 25 Czerwca od ronda Mikołajczyka do ulicy Waryńskiego. Dla autobusów komunikacji miejskiej utrzymane zostaną natomiast dotychczasowe objazdy.

Wspomniany fragment ulicy 25 Czerwca będzie otwarty dla ruchu kołowego w obu kierunkach, co pozwoli na przejazd pomiędzy ulicą Waryńskiego a rondem Mikołajczyka, a następnie będzie można pojechać na północ Radomia przez trasę N-S.

- Prace Wodociągów Miejskich nadal trwają na odcinku ulicy 25 Czerwca od Waryńskiego do Sienkiewicza. Jest on zamknięty dla ruchu kołowego, oprócz pojazdów budowy oraz warunkowego dojazdu do posesji przy tej części ulicy 25 Czerwca i przy ulicy Zacisze - wyjaśnia Dawid Puton - rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. - Oznakowane objazdy przebiegają w obu kierunkach przez ulice Sienkiewicza, Mickiewicza i Traugutta (będzie można pojechać także przez ulicę Waryńskiego do 25 Czerwca). Przypominamy, że na całej ulicy Wyszyńskiego obowiązuje ruch jednokierunkowy od Sienkiewicza do Waryńskiego. 

Jeśli chodzi o komunikację miejską, dla autobusów linii 2, 6, 13, 18, N1 i N3 do odwołania utrzymane będą objazdy obowiązujące od maja.

  • Linie 2, 6 i 13: w obu kierunkach: 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Poniatowskiego (powrót: plac Dworcowy).
  • Linia 18: w kierunku Nowej Woli Gołębiowskiej: Dworzec PKP 02 (przystanek obok poczty), Beliny-Prażmowskiego, rondo Mikołajczyka (zawracanie), Beliny-Prażmowskiego, Traugutta, Mickiewicza, Sienkiewicza, 25 Czerwca; w kierunku pętli Dworzec PKP (powrót z Nowej Woli Gołębiowskiej): 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Beliny-Prażmowskiego (bez wjazdu na plac Dworcowy), Dworzec PKP 02 (obok poczty).
  • Linie nocne N1 i N3: w obu kierunkach: 25 Czerwca, Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, plac Dworcowy (punkt przesiadkowy).

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.