Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

RADOM

Radom zyska na w planach rozwoju i inwestycji PKP Intercity na lata 2021-2030

czwartek, 14 stycznia 2021 15:26 / Autor: Radosław Mizera
foto: intercity.pl
Radosław Mizera

Ministerstwo Infrastruktury zapowiedziało wzrost liczby połączeń uruchamianych rocznie przez PKP Intercity. Dotyczy to m.in trasy Warszawa – Radom – Kielce – Kraków.

Ministerstwo Infrastruktury podpisało dzisiaj umowę PKP Intercity. Na inwestycje taborowe i dalsze podnoszenie komfortu podróży rząd przeznaczy 19 mld złotych. Uruchamiona zostanie również większa liczba połączeń w kolejnych latach i zwiększona częstotliwość kursowania pociągów na głównych trasach. W sumie ilość tych kursów zostanie zwiększona ze 120 tysięcy pociągów w 2021 roku do ponad 196 tysięcy w 2030 roku, co stanowi wzrost o 64%.

Wykorzystane zostaną efekty modernizacji linii kolejowych. Rozwinie się też oferta oraz zwiększy częstotliwość kursowania pociągów PKP Intercity na głównych trasach, w tym: Warszawa – Białystok, Warszawa – Lublin, Warszawa – Radom – Kielce – Kraków, Warszawa – Częstochowa, Poznań – Szczecin, na których pociągi będą kursować co godzinę. Warszawę i Łódź, a także Kraków z Poznaniem przez Katowice i Wrocław będą łączyć pociągi kursujące częściej niż raz na godzinę.

Rozwój roli kolei będzie napędzany potężnymi inwestycjami w nowoczesną flotę pociągów. W latach 2021-2030 PKP Intercity zakupi nowy tabor, zapewniający komfortowe i bezpieczne warunki podróżowania oraz spełniający rosnące wymagania podróżnych.