Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

RADOM

Bezpłatna rehabilitacja pocovidowa w szpitalu na Józefowie

środa, 18 sierpnia 2021 13:46 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Przeszedłeś chorobę COVID-19 i nadal odczuwasz skutki zachorowania? To możesz zgłosić się na indywidualną fizjoterapię do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Program potrwa do 15 grudnia i jest finansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Celem programu jest wspomaganie pełnego powrotu do zdrowia i aktywności społecznej i zawodowej mówi Ewa Golonka, naczelna pielęgniarka ze szpitala na Józefowie:

Osoby, które chcą wziąć udział w programie muszą spełnić kilka kryteriów dodaje Robert Kowalczyk, kierownik zakładu fizjoterapii:

Na podstawie wyników skal i testów czynnościowych fizjoterapeuta będzie mógł zakwalifikować pacjenta do odpowiedniego programu, który jest dostosowany do potrzeb chorego wyjaśnia kierownik zakładu fizjoterapii:

Po zakończeniu serii ćwiczeń pacjent będzie miał powtórzone wszystkie testy i pomiary. Program jest bezpłatny. Osoby, które chciałyby wziąć udział w programie mogę rejestrować się w poradni rehabilitacyjnej w szpitalu na Józefowie oraz pod numerem telefonu 48 361 32 32.