Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Samorząd

Radni PO o głosowaniu na temat podwyżek podatku od nieruchomości

czwartek, 16 grudnia 2021 14:55 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

W środę, 15 grudnia, radomscy radni nie zgodzili się na podwyższenie rocznych stawek podatku od nieruchomości. Oznacza, to że do budżetu Radomia nie wpłynie dodatkowa kwota w wysokości prawie 12 mln złotych. Do tej decyzji odnieśli się dziś radni z Platformy Obywatelskiej.

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Radomiu za podwyżką podatków od nieruchomości byli radni Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj tłumaczyli, jakie konsekwencje w przyszłości mogą mieć te decycje.

- Wczorajsze głosowanie Radnych Prawa i Sprawiedliwości pokazało, jak bardzo nie rozumieją na czym polega budżet i jak funkcjonuje na zasadach funcjonowania gminy miasta Radomia - mówi radny PO Robert Chrobotowicz.

 

- My jako radni zostaliśmy wybrani przez mieszkańców Radomia, aby dbać o dochody oraz o to, aby później te pieniądze redystrybuować do mieszkańców naszego miasta - dodaje Magdalena Lasota, radna PO.

- Pracownicy budźetowi są uzależnieni od tego w jaki sposób będą fifnansowani z budżetu państwa czy gminy - wyjasnia Wiesław Wędzonka, radny PO.