Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Radomskie Centrum Onkologii-Spotkanie ze Sztuką

wtorek, 06 czerwca 2023 20:03 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Rusza nowy cykl spotkań w Radomskim Centrum Onkologii, który powstaje we współpracy z Teatrem Powszechnym w Radomiu pod nazwą: Spotkanie ze Sztuką. Spotkanie skierowane jest przede wszystkim do pacjentów oraz wszystkich chętnych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Spotkanie wpisuje się w działania szpitala w ramach Dni Walki z Rakiem. Aktorzy radomskiego teatru wystawią fragmenty sztuki Williama Shakespeare’a Poskromienie złośnicy w reżyserii Małgorzaty Potockiej. Spektakl odbędzie się 12 czerwca 2023 roku o godz. 16 w Sali Konferencyjnej Radomskiego Centrum Onkologii.

W poniedziałek, 12 czerwca 2023 roku odbędzie się pierwsze Spotkanie ze Sztuką, które zainauguruje cykl spotkań organizowanych przez RCO przy współpracy z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Aktorzy radomskiego teatru wystawią fragmenty sztuki Williama Shakespeare’a „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Małgorzaty Potockiej. Tytułowa złośnica to Kasia, piękna córka bogatego kupca z Padwy, słynąca z niesfornego charakteru i ciętego języka. O rękę jej młodszej siostry, Bianki, która jest uosobieniem łagodności, zabiega wielu wielbicieli, jednak ojciec nie wyda córki dopóki za mąż nie wyjdzie tytułowa Złośnica! Aktorzy radomskiego teatru zaprezentują jedną z najbardziej znanych scen miłosnych w historii literatury! Wystąpią Joanna Zagórska jako Katarzyna oraz Jarosław Rabenda jako Petruchio.

Sebastian Grochala - manager ds. marketingu i PR:

Wystąpią: Joanna Zagórska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 2016 r . związana z Teatrem Powszechnym w Radomiu. Widzom znana jest, m.in. ze spektakli: Jestem, Ryzykowna forsa, Ferdydurke, Okno na parlament czy Człowiek z La Manchy oraz Jarosław Rabenda – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. W radomskim teatrze od ponad 30 lat. Wcielił się setki postaci, ma na koncie wiele ról; m.in, w: Annie Kareninie w reż. G. Lifanova, Weselu, w reż. M. Grabowskiego, Władzy, reż. A. Bubień, Pomocy domowej w reż. K. Dracza…

Spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2023 roku o godz. 16 w Sali Konferencyjnej Radomskiego Centrum Onkologii.

Informacje będą dostępne na stronie internetowej https://onkologiaradom.pl/ oraz w mediach społecznościowych Radomskiego Centrum Onkologii.