Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Bądź Eko – Uratuj Choinkę

poniedziałek, 08 stycznia 2024 07:10 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/lloydthevoid
Elżbieta Warchoł

Stowarzyszenie Zielona Akcja w Radomiu rusza z drugą edycją akcji Bądź Eko – Uratuj Choinkę. Akcja jest skierowana do mieszkańców Radomia, którzy mogą oddać świąteczne choinki w doniczce lub choinki cięte. 

Drzewka cięte będą przerobione na zrębki, które będą wykorzystywane w przestrzeni miejskiej oraz w ogrodzie społecznym, natomiast drzewka doniczkowe będą przetrzymane w ogrodzie społecznym w tzw. Zielonym szpitaliku dla roślin. Drzewka doniczkowe, które przeżyją, zostaną wysadzone w przestrzeni miejskiej pod nadzorem Wydziału Ochrony Środowiska UM w Radomiu - mówi prezes Stowarzyszenia Zielona Akcja Małgorzata Ryszewska:

W pierwszej edycji przeżyła tylko jedna choinka, która była od początku hodowana w donicy, natomiast inne drzewka okazało się, iż były wykopywane i obsadzane w donicy, gdzie miały poważnie uszkodzony system korzeniowy, co wpłynęło na ich brak możliwości przetrwania - mówi Małgorzata Ryszewska.

Zgłoszenia: telefonicznie pod numer 798-606-961, e-mail: kontakt@zielonaakcja.eu, formularz kontaktowy w zakładce kontakt na stronie www.zielonaakcja.eu

Akcja Bądź Eko – Uratuj Choinkę oraz Zielony szpitalik wpisują się w  miejski dokument pn. PROGRAM ROZWOJU ZIELENI RADOMIA.