Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

RADOM

Spotkania z nauką. Narodziny sztuki i inteligencji

wtorek, 20 lutego 2024 08:32 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Doktor Marcin Ryszkiewicz będzie gościem kolejnego Spotkania z nauką. Tym razem rozmowa będzie dotyczyła narodzin sztuki i inteligencji. Czy Homo sapiens miał konkurencję? Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2024 roku w MOK Amfiteatr. Początek o godz. 18.

Jakie są związki między sztuką a inteligencją? Co stoi za inteligencją Homo sapiens? Z kim i jak konkurowali nasi przodkowie? Gościem Pawła Błacha w środę, 21 lutego 2024 roku będzie wybitny popularyzator nauki dr Marcin Ryszkiewicz. Dr Marcin Ryszkiewicz – geolog, ewolucjonista i popularyzator nauki. Autor książek popularnonaukowych z zakresu paleontologii i ewolucji. Stały współpracownik działu naukowego kilku tytułów prasowych, w których publikuje własne teksty i tłumaczy artykuły naukowe z języka angielskiego. Emerytowany pracownik Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Spotkania z nauką – Od kosmosu do sztucznej inteligencji, projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia. Spotkanie odbędzie się 21 lutego 2024 roku o godz. 18 w MOK Amfiteatr przy ul. Parkowej 1. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.