Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Poniedziałek, 22 kwietnia 2024

RADOM

Polska 2050 przedstawiła kandydatów do sejmiku i rady powiatu

poniedziałek, 26 lutego 2024 19:33 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła kandydatów do Rady Powiatu Radomskiego i Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W sumie dwunastu kandydatów znajdzie się na listach Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Trzecia Droga.

Listę kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego otwiera przewodniczący Polski 2050 Cezary Brymora. - Po tym, kiedy prezentowaliśmy naszą znakomitą szóstkę w Radomskim Pakcie Samorządowym przyszedł czas na równie ważne, albo może nawet ważniejsze wybory i ważniejszych kandydatów - mówił rozpoczynając konferencje prasową lider partii Cezary Brymora:

- Dlaczego ważniejsze? Dlatego, że jeśli chodzi np. o budżet Mazowsza jest on nieporównywalnie większy niż budżet miasta Radomia. Podobna sytuacja jest, jeśli chodzi o powiat radomski. W powiecie radomskim mamy sześć okręgów wyborczych, wybieramy 27 radnych sejmikowych, a ok. 110 tys. mieszkańców jest uprawnionych do głosowania. My wystawiamy swoją ekipę, bardzo dobrą ekipę w czterech z sześciu okręgów wyborczych - tłumaczył:

- Kandydaci partii Polska 2050 do Sejmiku Województwa Mazowieckiego wyróżniają się swoją wizją nowoczesnego i odpowiedzialnego zarządzania regionem. Ich program obejmuje szeroki zakres działań mających na celu rozwój infrastruktury, ochronę środowiska oraz wsparcie dla przedsiębiorczości lokalnej - mówi wiceprezydent Radomia Łukasz Molenda:

Do Sejmiku Województwa Mazowieckiego Polska 2050 wystawi pięciu kandydatów. Mieszkańcy całego województwa mazowieckiego wybiorą 51 radnych. W okręgu nr 5 na liście KKW Trzecia Droga, który obejmuje dawne województwo radomskie "jedynką" będzie Cezary Brymora:

Z miejsca trzeciego wystartuje Anna Kwiatkowska-Staniak, która od pięciu lat jest sołtysem w Dąbrowie Kozłowskiej. Na pozycji piątej znalazł się Jarosław Dybus, siódmej Joanna Pajączkowska i dziewiątej Paweł Długosz.

Natomiast kandydaci do Rady Powiatu Radomskiego reprezentują wysoki poziom kompetencji oraz zaangażowanie w sprawy społeczności lokalnej. Ich priorytetami są między innymi poprawa jakości życia mieszkańców, rozwój edukacji oraz promocja kultury i dziedzictwa lokalnego. W okręgu nr 1, który obejmuje miasto i gminę Pionki, z miejsca drugiego wystartuje Sylwester Drela. W okręgu nr 3 obejmującym Skaryszew i gm. Kowala, także z pozycji drugiej wystartuje Paweł Lis:

Troje kandydatów wystartuje natomiast w okręgu nr 4 obejmującym Gózd i Jedlnię-Letnisko: z miejsca czwartego Anna Golińska, piątego Agnieszka Zielińska oraz z pierwszego Filip Chrzanowski:

W okręgu nr 5 obejmującym gm. Jastrzębia i Jedlińsk z pozycji pierwszej wystartuje Krzysztof Siczek:

Partia Polska 2050 Szymona Hołowni prezentuje silny skład kandydatów, gotowych do działania na rzecz rozwoju Mazowsza oraz powiatu radomskiego. Ich zaangażowanie i świeże spojrzenie na wyzwania współczesności stanowią obietnicę dynamicznej i skutecznej pracy na rzecz społeczności lokalnych - podsumowuje Cezary Brymora.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia.