Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leon IX, papież
Dziś jest: Piątek, 19 kwietnia 2024

RADOM

Artur Standowicz kandydatem PiS na prezydenta Radomia

wtorek, 27 lutego 2024 15:30 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Prezentacja kandydatów z listy PiS do Rady Miejskiej w Radomiu odbyła się w Resursie Obywatelskiej w Radomiu. Przedstawiony został także kandydat na prezydenta Radomia. 

W nadchodzących wyborach samorządowych kandydatem PiS na prezydenta Radomia jest Artur Standowicz. Tuż po ogłoszeniu jego kandydatury przez posła Marka Suskiego Artur Standowicz powiedział:

Artur Standowicz ur. 4 czerwca 1972 roku w Radomiu. Absolwent Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Członek Prawa i Sprawiedliwości, pracował jako asystent i doradca trzech kolejnych wojewodów mazowieckich: Tomasza Kozińskiego, Wojciecha Dąbrowskiego i Jacka Sasina. Później przez 8 lat kierował kancelarią prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka.

Z listy PiS bezskutecznie kandydował w wyborach samorządowych w 2006 roku na radnego miasta Radomia, a w 2010 roku do sejmiku województwa mazowieckiego w okręgu radomskim. W 2014 roku został sekretarzem gminy Jastrzębia. 11 stycznia 2016 roku powołany na stanowisko drugiego wicewojewody mazowieckiego. W 2018 roku wybrany radnym miejskim Radomia (nie objął mandatu ze względu na jego niepołączalność z funkcją wicewojewody). W grudniu 2023 roku zakończył pełnienie funkcji drugiego wicewojewody mazowieckiego.
Żonaty, ma dwójkę dzieci.