Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik

Wiadomości z Radomia

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom nie mają ani chwili wytchnienia. Zwycięstwo z gdańskim Treflem przeszło już do historii a już jutro przed podopiecznymi Roberta Prygla mecz na trudnym terenie w Częstochowie.

Mammobusy odwiedzą w dniach 3-9 lutego na Mazowszu dziewiętnaście powiatów: białobrzeski, ciechanowski, gostyniński, grójecki, ostrołęcki, ostrowski, płocki, pruszkowski, przasnyski, radomski, sierpecki, sochaczewski, sokołowski, szydłowiecki, warszawski zachodni, wołomiński, zwoleński, żuromiński i żyrardowski.

Policjanci radomskiej „drogówki" w czwartek zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Funkcjonariusze sprawdzali również czy przewożone w samochodzie dzieci są zapięte w fotelikach ochronnych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym radomscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Pasy".

Miejski szpital w Radomiu chce zrobić następny krok w przyszość. Jego wizytówką ma być m.in. komora hiperbaryczna.

Od poniedziałku radomianie mogą składać propozycje inwestycji do zrealizowania w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Natomiast we wtorek odbędzie się pierwsze spotkanie prezydenta Radomia z mieszkańcami.

 

Wojsko czeka na ciebie

31 styczeń 2014

Tegoroczna kwalifikacja wojskowa w Radomiu, następczyni poboru, rozpocznie się 3 lutego i potrwa do 4 kwietnia. Kwalifikacja adotyczy głównie mężczyzn z rocznika 1995. Powiatowa Komisja Lekarska Nr 2 w Radomiu będzie urzędować w budynku Przychodni Lekarskiej przy ul. Lubońskiego 2 od godz. 13.00.

O budżecie z seniorami

31 styczeń 2014

Seniorzy z Radomia wzięli udział w spotkaniu z Prezydentem, Andrzejem Kosztowniakiem, podczas którego zgłaszali swoje wnioski do budżetu obywatelskiego na 2015 rok.

Kolejny protest

30 styczeń 2014

Znów chodzi o norki amerykańskie, tym razem w gminie Zakrzew.

Coraz bliżej jest do budowy dwóch nowych boisk w Radomiu. Miasto ogłosiło przetarg na boisko przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej i przy gimnazjum nr 10 przy ul. Długojowskiej.

 

Urząd miejski w Radomiu dementuje pogłoski dotyczące rozbudowy hali MOSiR przy ulicy Narutowicza.  Władze miasta zaprzeczają, jakoby istniały takie plany - czytamy w komunikacie przysłanym przez biuro prasowe magistratu.

Powiększono strefę ekonomiczną. To efekt ciężkich starań i dwuletnich oczekiwań.

Radomscy policjanci zatrzymali 40-latka, który jechał samochodem po pijanemu. Dodatkowo próbował wręczyć policjantom łapówkę.

 

Radomscy policjanci spotkali się wczoraj z uczniami szkoły podstawowej w Mazowszanach. Mówili o zagrożeniach, związanych z kontaktem z obcymi osobami.

 

Danuta Słomińska-Paprocka, długoletni dyrektor Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu i ks. Adam Radzimirski, proboszcz szydłowieckiej fary, zostali wyróżnieni tytułem ''Zasłużony dla Powiatu Szydłowieckiego''.

Od jutra (31 stycznia) do 2 lutego mammobusy odwiedzą powiaty radomski i szydłowiecki. Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat, w ramach „Programu profilaktyki raka piersi".

Policjanci ujawnili kontrabandę papierosów, która miała trafić poza Polskę, do innych krajów Unii Europejskiej. Funkcjonariusze zatrzymali pięćdziesięcioletnie małżeństwo, któremu teraz grozi wysoka grzywna oraz do dwóch lat więzienia. Straty Skarbu Państwa powstałe w wyniku przemytu, to kwota rzędu 400 tysięcy złotych.

ARTYSTA TYGODNIA

„Time to Say Goodbye"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY