Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Opóźni się decyzja o rozbudowie lotniska

czwartek, 14 kwietnia 2016 09:23 / Autor:
fot. ks. Z. Niemirski/GN
Wojewoda mazowiecki zobowiązał Port Lotniczy Radom do usunięcia nieprawidłowości i braków w projekcie rozbudowy lotniska. Zastrzeżenia w tej sprawie mieli mieszkańcy Sadkowa w gminie Jedlnia - Letnisko.

Dokumentacja techniczna nie uwzględnia dojazdu do ponad 40 działek, należących do mieszkańców Sadkowa. Wójt gminy Jedlnia - Letnisko Piotr Leśnowolski wydał w ubiegłym roku negatywną opinię, co do założeń projektu. Na początku tego tygodnia złożył też zbiorowe zastrzeżenie do wojewody mazowieckiego.

Nic nie przyniosły dotychczasowe rozmowy między Portem Lotniczym i gminą Jedlnia - Letnisko. Strony pozostały przy swoich zdaniach. - Port Lotniczy twierdzi, że droga powiatowa nie będzie zamknięta przynajmniej teraz. Dla mnie nie jest to rozsądne tłumaczenie, bo nam chodzi, by już na tym etapie w dokumentacji technicznej znalazła się droga jako dojazd do działek, które zostaną wywłaszczone. Tego w projekcie nie ma i jako wójt gminy nie przyjmuje do wiadomości takiego tłumaczenia i takich rozwiązań, że najpierw zróbmy to, a później zobaczymy, bo być może martwimy się na zapas - mówił w Radiu Plus Radom wójt gminy Jedlnia - Letnisko Piotr Leśnowolski.

Wojewoda mazowiecki wydał wspomniane wyżej postanowienie 5 kwietnia. Zgodnie z nim Port Lotniczy Radom ma 60 dni na usunięcie nieprawidłowości. Jednocześnie 7 kwietnia wojewoda wydał kolejne postanowienie o zawieszeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego pn.: „Rozbudowa lotniska Radom. Inwestycja obejmuje przebudowę i wydłużenie drogi startowej wraz z oświetleniem nawigacyjnym, budowę świateł podejścia i systemu wspomagania lądowania ILS. 

- To jest dobry sygnał ze strony służb wojewody. Nie możemy bagatelizować problemu, który dotyczy ogromnej rzeszy mieszkańców, mimo że poruszamy się na gruncie specustawy. Z rozmowy, jaką przeprowadziłem w delegaturze Urzędu Wojewódzkiego wynika, że projektant zwracał uwagę na ten problem i nawet miał jakieś propozycje. Składał je przedstawicielowi zarządu Portu Lotniczego Radom. Niestety mam takie wrażenie, że Port Lotniczy nie jest w ogóle zainteresowany rozwiązaniem tego problemu. W mojej ocenie tracimy czas, a sprawa jest bardzo prosta do rozwiązania, ponieważ wystarczy zlecić projektantowi, aby uzupełnił te braki - ocenił wójt Leśnowolski.

 

Dobrej myśli jest wicewojewoda mazowiecki Artur Standowicz. - Myślę, że wójt z Portem Lotniczym dojdzie do porozumienia - powiedział.

 

21 kwietnia odbędzie się spotkanie wicewojewody Standowicza z wójtem gminy Jedlni - Letnisko i przedstawicielami Portu Lotniczego Radom.