Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Radomskie

Powiat radomski na straży praw rodziny

czwartek, 31 października 2019 12:10 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Powołany będzie Powiatowy Rzecznik Praw Rodziny, a ostatnia niedziela maja będzie "Dniem Rodziny Powiatu Radomskiego”. Radni jednomyślnie przyjęli Kartę Praw Rodziny Powiatu Radomskiego. 

Dokument przyjęty został przez wiele samorządów. Zabezpiecza na poziomie samorządowym wolność i prawa rodziców związane z wychowaniem dzieci i opieką nad nimi.

- Rodzina jest podstawową komórką społeczną Tutaj cytuję konstytucję, ale to jest istotne w kontekście tych różnych dziwadeł LGBT próbuje się wypaczyć znaczenie rodziny i próbuje się kwestionować, że małżeństwo to mężczyzna i kobieta, a nie coś innego - powiedział o celowości przyjęcia takiej deklaracji starosta radomski Waldemar Trelka.

Karta to jednak nie tylko wyraz poglądu na rodzinę, ale też konkretne zobowiązania. - To określony budżet. Chcemy w przyszłym roku wyjść do rodziny, zorganizować co najmniej jeden lub dwa duże pikniki rodzinie. Chcemy robić różnego rodzaju konkursy, promować rodzinę i tradycyjny, sprawdzony i ważny dla naszego społeczeństwa model rodziny - wyjaśnił starosta. 

Będzie powołany także Powiatowy Rzecznik Praw Rodziny. Nie będzie jednak dodatkowego etatu. - Chcemy, aby zajęła się tym osoba o stosownych kwalifikacjach, doświadczeniu oraz przede wszystkim zaangażowaniu. Chcemy taką osobę umieścić bądź w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie bądź w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych, ale myślę, że ta pierwsza instytucja będzie bliższa jeśli chodzi o zakres zadania i kompetencje takiego rzecznika.

Dokument umieszczony został w załączniku do artykułu.