Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Samorządowcy proszą o spotkanie z ministrem Adamczykiem

środa, 13 listopada 2019 11:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Samorządowcy z powiatu radomskiego i zwoleńskiego wypracowali wspólne stanowisko w sprawie preferowanego wariantu przebiegu drogi ekspresowej S12 na odcinku Radom - Puławy. Wszyscy opowiedzieli się za wariantem A, czyli omijającym Radom od strony południowej w pewnym oddaleniu od miasta, ale z zachowaniem węzłów komunikacyjnych. 

– Na trasę ekspresową S12 czekamy wiele lat i chociaż wszyscy cieszymy się, że będzie ona w końcu budowana, to trzeba jednak podkreślić, że niektóre propozycje mogą być bardzo niekorzystne dla mieszkańców gmin z powiatów radomskiego i zwoleńskiego – podkreślał starosta Waldemar Trelka, który był gościem Radia Plus Radom.

Przedstawiciele samorządów zwrócili się do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka z prośbą o zorganizowanie spotkania w celu zapoznania się z ich stanowiskiem. Chcą wspólnie zaprezentować konkretne argumenty, przemawiające za wariantem A.

Również Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu przychyliła się do wariantu A jako najmniej ingerującego w stan środowiska naturalnego oraz powodującego najmniej wylesień.

Ze starostą radomskim Waldemarem Trelką rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: