Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Jest decyzja w sprawie S12

piątek, 03 stycznia 2020 08:52 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jest wniosek o wydanie decyzji środowiskowej S12 od granicy województwa łódzkiego w kierunku Radomia. Efektem końcowym przeprowadzonego przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska postępowania administracyjnego będzie ustalony przebieg nowej trasy. Jej długość wyniesie ponad 40 km.

Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że przeprowadzone prace projektowe w ramach Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego w tym wykonanie analizy wielokryterialnej, pozwoliły spośród kilku wariantów wybrać jeden, optymalny. Wariant ten został wskazany we wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej jako preferowany.

Wybrany wariant preferowany o długości ok. 41,3 km przebiega przez teren gmin: Gielniów, Rusinów, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Orońsko. Przyszła trasa będzie posiadała 2 jezdnia po 2 pasy ruchu a dostępność do niej odbywać się będzie poprzez 3 węzły: Gielniów, Przysucha i Wieniawa.

Firmie Multiconsult, która wykonuje dokumentację projektową pozostały do dokończenia prace związane z rozpoznaniem geologicznym terenu. Termin umowny mija w maju 2020 r. Kolejnym krokiem, po pozyskaniu środków finansowych, będzie ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy robót, który w systemie „projektuj i buduj” wybuduje drogę.

Decyzja ta wzbudza kontrowersje ws. przebiegu S12 w powiecie przysuskim. Więcej o tym pisaliśmyTU:

Zapraszamy do nas: