Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Mamer, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Ruda Malenicka, Wilczkowice
Dziś jest: Wtorek, 11 maja 2021

Końskie

[AKTUALIZACJA] Płonęły lasy k. Gowarczowa. Wysokie zagrożenie pożarowe!

piątek, 10 kwietnia 2020 07:38 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Tokarski
Michał Kaczor

Kilka godzin strażacy walczyli z pożarem lasów prywatnych i lasów państwowych między Morzywołem i Rudą Białaczowską. Paliło się około 40 hektarów.

Strażacy otrzymali zgłoszenie wczoraj (9 kwietnia) o 15:57. Jak poinformował nas dyżurny koneckiej straży pożarnej, płonęły tereny lasów prywatnych, lasów państwowych i nieużytki rolne między Morzywołem i Rudą Białaczowską w powiecie koneckim.

- Objęty pożarem został teren lasów prywatnych, porolne tereny zadrzewione oraz część oddziału leśnictwa Górny Staw. Paliło się około 40 hektarów, z czego 0,4 ha terenu lasów państwowych. W akcji gaśniczej brał udział jeden wóz Nadleśnictwa Barycz, dwa samoloty Lasów Państwowych, 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 19 jednostek OSP - relacjonuje Kamil Kubicki z Nadleśnictwa Barycz.

Akcja gaśnicza zakończyła się, ale trwa dozorowanie pogorzeliska.

W akcji brało udział 19 zastępów straży pożarnej.

Nieużytki rolne płonęły też w Makowcu przy ul. Leśnej. Pożar udało się szybko opanować.

Leśnicy informują o dużym zagrożeniu pożarowym w lasach w całym regionie. Co prawda obowiązuje zakaz wstępu, ale wiele gospodarstw przylega do terenów leśnych. Ogromne straty może przynieść nawet jedna iskra z maszyny rolniczej czy rzucony niedopałek.