Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

Kozienice

Jaka jest rola pszczół w przyrodzie? Odpowiedz pracą plastyczną i wygraj nagrody!

czwartek, 21 maj 2020 17:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Myriams-Fotos)
Weronika Chochoł

Burmistrz Kozienic zaprasza przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym "Chrońmy pszczoły". 

Celem konkursu jest ochrona pszczół przed wyginięciem oraz uświadomienie mieszkańcom gminy Kozienice, jak duże znaczenie odgrywają pszczoły w naszym życiu, jak je chronić oraz zapobiegać ich wyginięciu. - Inspiracją do zorganizowania konkursu jest poznanie wyglądu, życia, środowiska, zwyczajów pszczół oraz współzależności pomiędzy ludźmi a pszczołami - wyjaśnia Mirosław Pułkowski - wiceburmistrz gminy Kozienice:

Udział w konkursie mogą wziąć przedszkolaki i uczniowie z placówek na terenie miasta i gminy Kozienice. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie przez szkołę, przedszkole lub ucznia pracy plastycznej w formacie A4 w układzie poziomym, przedstawiającej jedno z zagadnień:

  • zagrożenia dla pszczół
  • rolę pszczół w przyrodzie
  • wpływ chemizacji rolnictwa na spadek liczebności pszczół
  • możliwe do podjęcia działania, które wpływają na zachowanie liczebności pszczół

Praca może być wykonana w dowolnej technice malarskiej lub rysunkowej. Do konkursu jeden uczestnik może zgłosić jedną pracę. Rysunki wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy wysłać lub dostarczyć w kopercie z dopiskiem "Chrońmy pszczoły" do Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Środowiska Urzędu Miejskiego w Kozienicach do 10 czerwca.

Wyniki konkursu będą znane do 24 czerwca, a na zwycięzców czekać będą nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można tutaj.

Zapraszamy do nas: