Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

Radomskie

Premier na zakończeniu roku szkolnego w Pionkach

piątek, 26 czerwca 2020 13:02 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Premier Mateusz Morawiecki wziął dzisiaj udział w zakończeniu roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach. Podkreślił, że ostatnie miesiące były ciężkie zarówno dla uczniów jak i nauczycieli.

Uroczystości miały miejsce na placu za szkołą. Na początku głos zabrała dyrektor placówki Marzena Murawska. - Ten rok był dla nas szczególny, ale nauczanie zdalne zdaliśmy na piątkę. Dziękuję za to nauczycielom i ich rodzicom – powiedziała dyrektor:

O sytuacji bez precedensu, która spotkała w tym roku społeczności szkolne całej Polski mówił też premier Mateusz Morawiecki. - Bardzo dziękuję za dostosowanie się do nowych warunków, ponieważ wszyscy musieliśmy uczyć się uczenia na odległość – zaznaczył premier:

Premier w swoim wystąpieniu podkreślił walory Pionek i nawiązał do ich historii. – Pionki są położone w sercu Puszczy Kozienickiej. Wiele zacnych osób żyło i było związanych z tym miastem – mówił premier:

Na zakończenie nie mogło zabraknąć życzeń od premiera z okazji rozpoczętych właśnie wakacji:

Po przemówieniach przyszedł czas na rozdanie nagród uczniom i wspólne zdjęcie z Mateuszem Morawieckim.

Ze względu na panującą pandemię, uroczystości w pionkowskiej podstawówce miały charakter kameralny z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zapraszamy do nas: